| Stefi06 a întrebat:

Hey! Vreau si eu niste carti cu vampiri, varcolaci....pe care le-ati citit si v-au placut.

Răspuns Câştigător
| PuppetXD a răspuns:

Super! Domeniul meu!
1. Casa Noptii - este o carte prina de actiune si aventura, aici, chiar aparentele pot fi inselatoare. Personajele sunt simpatice, si pe alocuri enervante, dar merita. Intriga este una complet neasteptata si suspansul predomina de la un volum la altul.
2. Academia Vampirilor - aceasta carte confera o perspectiva noua asupra vampirilor. Personajele sunt foarte bine structurate, si legaturile dintre ele foarte stranse. Cartea este atat de captivanta si prinde bine la public.
3. Nu plange sub clar de luna - este o carte cu varcolaci. Se pare ca dragostea se poate manifesta sub orice forme si in orice conjuncturi.

--------------------------------------------------------------------------

Desi ai preferinte cu vampiri si varcolaci, o sa-ti fac si niste propuneri suplimentare cu ingeri

Ingerul noptii - este un roman foarte indragit. Patch Cipriano este un inger cu comportament de " dracusor " ca spun asa. Acest personaj face toate volumele!
Damnare - o dragoste franta e dureroasa, dar ce se intampla daca aceasta dragoste se frange se mai multe ori in cele mai tragice moduri? Un roman unic, care mi-a lasat cele mai bune impresii si merita!

As putea sa-ti descriu cu lux de amanunte intamplarile din carti, dar nu vreau sa-ti stric suspansul. Sper sa-ti fi trezit curiozitatea cu privire la cel putin unul dintre romane.winking

| Stefi06 explică (pentru PuppetXD):

.Casa Noptii o citesc acum si imi place foarte mult, cand spui ca personajele sunt si enervante te referi la Afrodita, nu? laughing Multumesc, ai fundawinking

| PuppetXD a răspuns (pentru Stefi06):

Merci mult, paai...intr`o oare care masura ma enerveaza si afrodita, dar trebuie sa recunosc ca e super amuzanta. Nu stiu la ce volum esti, dar mie chiar a inceput sa`mi fie simpatica din volumul 2 sau 3. Cand spun enervante ma refer la Neferet si la Erik care devine EXAGERAT DE GELOS SI POSESIV. In fine, nu vreau sa-ti dezvalui mai ulte, pentru ca daca ai stii cum se desfasoara actiunea, ai pierde suspansul. Dar cartea e grozava! Buna alegerehee heewinking

| Stefi06 explică (pentru PuppetXD):

Sunt la volumul 4. Intr-adevar si mie incepe sa-mi fie simpatica Afrodita si ma bucur tare mult ca a devenit prietena cu Zoey.In legatura cu Neferet, nu o mai suport, e foarte rea si ce e cel mai rau e ca nimeni nu-si da seama de cealalta fata a ei....Erik,hmm....se impaca cu Zoey cand devine vampir si profesor? Pana unde am citit eu pana acum nu se impaca cu Zoey, deci poti sa-mi spui si mie?

| PuppetXD a răspuns (pentru Stefi06):

Pai, daa..Erik este profesor interimar, avand in vedere ca profesoara Nolan a murit. In volumul 4, Erik, o injoseste putin pe Zoey in fata clasei, interpretand o scena din Shackspear, si se saruta de doua ori de fata cu ceilalti colegi. In volumul asta, nu o ia decat de cateva ori peste picior. Aparent se impaca in volumul 5, dar Erik intrece limitele perversiuni, si o cam pipaie pe intuneric. Iar in volumul 6 se despart definitiv, de fapt, Zoey se desparte de el, si atunci, devine un adevarat magar, incearca sa o faca geloasa cu alta, o ironizeaza si o face c***a. Oricum, devine de nerecunoscut. TT.TT Ce risipa, avand in vedere cat de dragut era in primele volume.
Oricum, iti sugerez sa-ti abati atentia asupra lui Stark in urmatoarele volumewinking Crede`ma, merita mai mult decat Erik. Oricum, iti mai dau un pont, in volumul 8, Erik si Zoey se impaca, dar numai ca prieteni, accepta faptul ca nu se potrivesc.Cat despre Afrodita, devine mult mai sensibila, adica e indragostita pana peste cap de Darius si chiar ii este alaturi lui Zoey...
Daa, chiar ador seria asta day dreaming

| Stefi06 explică (pentru PuppetXD):

Chiar nu pot sa cred ca Erik devine atat de nesimtit sad Oricum, mersi pentru detalii.

14 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Casa noptii

| Iulian03 a răspuns:

Dracula.

Răspuns utilizator avertizat
| SerafimHD a răspuns:

Dracula se intoarce! partea a2a!

| allison20 a răspuns:

Seria Casa noptii
jurnalele vampirilor de L.J.Smith
Luna plina de Kelley Armstrong
Vampirii din morganville de Rachel Caine
seria Georgina Kincaid de Richelle Mead
Altfel de ingeri de Lili St.Crow
Hotel Transilvania (Contele de Saint-Germain 1) de Chelsea Quinn Yarbro
Sabia Magică de Marcus Sedqwick
seria Instrumente Mortale de Cassandra Clare
seria Academia Vampirilor 6 de Richelle Mead
Colectionarul de Istorie de Elizabeth Kostova

Sper ca te-am putut ajuta.

| psawyer a răspuns:

The Vampire Diaries laughingwinking

| TheKataGirl a răspuns:

Nu plange sub clar de luna
Titlul e mult mai dramatic decat povestea. E cu varcolaci.

| HollyRulzz a răspuns:

Twilight e cel mai tare film cu vampiri!

| PRINCESSALE555 a răspuns:

Twilight