| anonim_4396 a întrebat:

Heyy dragilooor! Astazi am o noua "provocare" pentru voi. Cine imi da cele mai lungi, interesante si super-horror povesti primeste funda. In special nu as vrea sa fie de pe site-uri ci sa le scrieti voi. Si btw nu inseamna ca daca povestile sunt gore/cu mult sange etc sunt de groaza.
OFER FUNDA!

11 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

E horror ce vrei tu... cine crezi ca face efortul asta pentru o funda!?
Ofera mai mult!

| ShutFickOn a răspuns (pentru danbnz):

Pai ce sa mai ofer frt?

| unvecin a răspuns:

Când eram mic am auzit povestea asta:

Zice că era unul închis într-o închisoare de maximă siguranță, n-avea nicio șansă să evadeze, deși tot căuta el toate ideile posibile.

Din timp în timp, datorită condițiilor extreme în care erau ținuți, murea câte un întemnițat. Atunci se aducea un sicriu, era pus în el și îngropat într-un cimitir din afara închisorii.

Așa că omul nostru a căutat o cale să se împrietenească cu unul care se ocupa de treaba cu îngropăciunile. Au pus ei la cale, când moare următorul deținut să intre și ăsta în sicriu, să fie îngropat și apoi groparul-complice să-l scoată din mormânt imediat după ce pleacă gardienii.

Într-o seară spre noapte, nu știu cum vede omul nostru că e vorba de o înmormântare și face ce face, numai el știe cum - o fi avut și noroc - că intră în sicriu și el, peste mort și închide sicriul înainte să observe cineva.

Și la un moment dat simte că e luat pe sus și dus. Și din ce în ce mai bucuros că planul funcționează. Aude cum e îngropat, acoperit cu pământ. Acum știe sigur că a evadat. Doar să vină groparul să-l scoată. Și așteaptă...

Și așteaptă... Nimic.

La un moment dat aprinde un chibrit: mortul de lângă el era groparul.

| Sn4k3 a răspuns (pentru ShutFickOn):

Bani

| ShutFickOn a răspuns (pentru unvecin):

Sincer nu e deloc horror... vreau ceva care sa ma faca sa nu mai dorm, sa fiu marcat pe viata de poveste

| CarcotasulVesel a răspuns:

Sigur, cea mai super creepy, horror poveste din toate timpurilor:
Dragnea ajunge presedinte

da, fac misto, insa intrebarea ta ori e pusa la misto, ori chiar te astepti ca cineva sa iti dea tie aici, creeatia lui proprie, cine crezi ca ar face asa ceva?

| unvecin a răspuns (pentru ShutFickOn):

Vezi fetele astea siameze, atunci: https://youtu.be/K57IcN9DWXo

Sau poți citi cartea: Am fost medic la Auschwitz - Nyiszli Miklos

| ShutFickOn a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Nu ma intereseaza ca e inventata/reala etc. puteti da si copy-paste de pe site-uri.

| danbnz a răspuns (pentru ShutFickOn):

Initial ai zis altceva:
"In special nu as vrea sa fie de pe site-uri ci sa le scrieti voi."

| denisTiky a răspuns (pentru danbnz):

Mai mult de o funda nu are ce sa ofere (= cel putin pe TPU
Daca ai pretentii la bani, asta e alta treaba