| TheGrooveStreet a întrebat:

Am o profesoara de romana de la care clasa noastra nu intelege problema e ca noi la anul avem examen si noi nu stim mai nimic la romanastraight face
Ce am putea face?, Precizez ca avem mult de recuperat am incercat sa ni se schimbe profesoara dar se spune ca abia la anul o sa plece din scoala.
Este cineva care ma poate sfatui ce as putea face sa pot recupera din clasa a 5-a materia?

7 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Meditatii.

| ELLSSA a răspuns:

Exista metode pentru a recupera materia din anii trecuti(meditatii sau vointa si putere de munca pentru a te apuca singura de invtat).In scoala generala si in liceu am avut si eu profesori nestiutori de acele materii si tocmai la acelea aveam examene de sfarsit de trapta.Din rasputeri incercam si insistam sa ni se schimbe profesorii si nici chip.Ne-am descurcat cum am putut prin meditatii sau invatam singurei.Stiu ca e extrem de greu sa parcurgi materiile astea in doar cateva luni.Bafta si spor mult la invatat!

| delonia a răspuns:

Cea mai buna varianta ar fi sa faci pregatire si incearca sa gasesti o profesoara care accepta sa faca pregatire cu 2 copii ca sa va grupati ca asa poate va ia mai putin 2 ore de pregatire. profesoara mea e buna si stie sa predea, dar eu tot fac pregatire ca anul asta am examen si vreau sa iau nota mare happy

| candygirl a răspuns:

Ia meditatii.

| lilita a răspuns:

Clasa poate face un referat si fiecare elev semneaza, dupa care se duce de catre diriginta la directiune sa vedeti daca se aproba sau nu. Daca nu atunci vorbiti cu parintii sa mearga sa faca reclamatii. Daca nici asa, atunci mergeti la ministerul invatamantului. Este foarte greu de recuperat atatia ani. Daca mai ai caietele din anii precedenti ar fi ok sa le citesti si sa faci niste ore de romana. Succes! Și facet-ți niște ore adăuătoare... funditsă?

| badgirl6869 a răspuns:

Pai ai putea sa iei ore suplimentare de la o alta profesoara muult mai capabilawinking

| Ionuttt a răspuns:

Clasa poate face un referat si fiecare elev semneaza, dupa care se duce de catre diriginta la directiune sa vedeti daca se aproba sau nu. Daca nu atunci vorbiti cu parintii sa mearga sa faca reclamatii. Daca nici asa, atunci mergeti la ministerul invatamantului. Este foarte greu de recuperat atatia ani. Daca mai ai caietele din anii precedenti ar fi ok sa le citesti si sa faci niste ore de romana. Succes!