| AdnanaIoanaaa a întrebat:

Ieri am fost la dentist si mi-a plombat o carie ...de fapt sunt 2 carii pe 1 masea, iar maine ma duc sa mi`o plombeze si pe a 2a carie.In prima carie micuta mi-a crescut gingia(in locul respectiv) si a trebuit sa o taie.Acum de fiecare data cand inghit ceva sau mananc am o senzatie ca si cum as inghiti si gingia sad. Aceeasi simptome le-am avut si inainte sa merg pentru maseaua asta.
Toti mi-au spus ca asa o sa mai simt pana mi se vindeca gingia.
(Peste aceea gingie taiata mi-a pus plomba)

Oare de ce ma doare? mi`e frica de mor fiindca eu de 1 luna am mari probleme cu maselele si m-am saturat de dureri sad.

Răspuns Câştigător
| andreeei a răspuns:

Fara grija, daca ti-a pus plomba acolo unde a fost taiata gingie nu o sa mai ai nici o problema, asteapta sa se vindece micuta rana creata de la taiat si nu o sa mai simti nimic ciudat in gura. Sanatate

1 răspuns:
| denisfresh a răspuns:

Te doare deoarece ai gingia cu puroi si nu iti va trece pana cand puroiul nu va curge de acolo