| alexRE a întrebat:

Ieri ma plimbam prin padurea de langa comuna unde locuiesc bunicii mei (de ani de zile ma duc acolo ca sa sa fac fotografii datorita peisajului si faunei diverse). Ieri s-a intamplat ceva neobisnuit, ma opreste un domn imbracat in verde (padurarul cred), si imi cere sa ma legitimez fiindca eu ma aflu in padurea statului si nu am ce cauta acolo. Ii spun ca nu am buletinul la mine si ca eu ma aflu acolo sa fac fotografii la fauna, ii arat ca in ghiozdan am doar camera + obiectivele. Apoi brusc isi schimba atitudinea si isi cere scuze, mi-a zis ca a crezut ca sunt la cules trufe si ca pot sa imi continui treaba cu fotografia. -_-... care e treaba cu trufele acestea? si de ce era asa de pornit acel domn? voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Trufele sunt niste ciuperci foarte scumpe care cresc in pamant, la radacina unor copaci. Tu nu aveai nici echipament de sapat, nici caine, deci nu pareai cautator de trufe.Pe care de altfel cred ca aveai dreptul sa le cauti. Pur si simplu spera sa obtina o spaga, si s-a scuzat ca sa nu il reclami. Nu te lasa intimidat nici in continuare.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Padurarul cunoaste bine intreaga flora, fauna si... pe localnicii.
Ai aparut tu, cu un aparat de foto profesional si s-a speriat cineva, mai ceva ca Iepurila.
Iar pretextul de a te spiona a fost sezonul trufelor, ciuperci care se vand cu bani grei pe piata neagra.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Esti balbait de pui o intrebare de 2 ori?

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru alexRE):

Stii ca pentru anumite actiuni se poate bloca sau sterge contul? Ia citeste pe aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| Salontanul a răspuns (pentru alexRE):

Pentru ca mi-ai dat atribute negative o sa-ti dau si eu un raport pentru spam. Ca vad ca nu intelegi de vorba buna!

| AdiZone a răspuns:

Probabil doar ca asa sunt regulile or something sau pentru ca el trebuia sa faca chestia asta adica e gen o ''legislatie'' a lor.