| Lazăr_Robert_1997 a întrebat:

Imi dati si mie cateva idei de poze artistice?
Vreau idei originale happy
Raspunsul cel mai rapid si bun primeste fundita

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Http://i.imgur.com/fQdckAS.jpg poti face poze de genul asta;) dar daca vrei sa te inscrii intr-un concurs ceva, am bagat watermark, sa nu te tenteze :)) ti-am dat o idee, incearca sa faci poze cu rasaritul/apusul soarelui dar iti trebuie camera, nu poti face asta cu telefonul, oricati mpx ar avea camera, diferenta dintre camera si telefon este imensa! Degeaba ai telefon de aproape 1000 de euro ca o camera de 1000 de lei face poze mult mai bune!

| Valenziana a răspuns:

Faci poza la mai multi oameni, sau daca vrei sa faca ei poze, in asa fel incat la final sa iasa o poza mare facuta din toate celelalte poze cu ceva, ce doresti tu, si faci poza si la aia si la oamenii care au participat in "proiect".
Spre exemplu poate vrei sa arati un oras, un judet, o tara, faci poza la oameni si la diferite chestii de acolo in asa fel incat sa iasa harta acelei regiuni. Tu alegi ce doresti.
Sau mai poti face poze sa focalizezi pe anumite linii, le pui unele langa altele si optii ceva model dragut.

| wolfiuli a răspuns:

Deci,incearca sa pui niste luminite de Craciun in fundal si in prim plan un obiect. Orice de la natura la mancare etc... Concentreaza obiectivul pe obiect si defocalizeaza luminitele. Alta idee ar fi sa pozezi picaturi de apa cum cad. Ai nevoie de o punga transparenta de plastic pe care o umpli cu apa apoi o legi de ceva inalt. Un creion il bagi in punga pe diagonala, avand grija ca varful orientat in jos sa iasa din punga. Vor iesi picaturi una cate una. Jos pui o farfurie cu apa,iar camera in dreptul ei. Cand picarura cade ii faci poza. Va iesi dragut. Alta idee: ai nevoie de un acvariu rotund si mic. Il umpli cu apa si inauntru poti pune orice doresti de la nisip colorat la diamante din plastic,pietre,ornamente,banuti,plante,bijuterii(de exemplu,poti pune un medalion din "perle" jumatate in apa,jumatate atarnand afara. Dupa aceea, poti scoate le imprimanta sau desena personaje pe care le decupezi si le lipesti pe sticla.app poti pune si lumini in fundal, dar recomand o singura culoare deoarece ai deja multa diversitate la acvariu. Sper ca te-am ajutat. O poza artistica e foarte simplu de facut, cu un aparat buna, orice obiect pozat dintr-unghi bun cu lumina buna face o poza artistica reusita.

| IrisMaria2002 a răspuns:

Poti fotografia cum ninge..frunze..padurea..orice gasesti prin jur