| Andra_3307 a întrebat:

Imi dati va rog niste idei de farse?
cele mai bune merita funditalove struck!
mersi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adauga in cutia de lapte putin colorant alimentar. Nu e daunator in nici un fel dar surpriza o sa fie foarte colorata.
E mai veche ideea dar inca functioneaza. Lipeste cu superglue o moneda pe strada sau in general intr-un loc pe unde trec multi oameni. Apoi stai pe undeva pe-aproape si priveste cum isi rup unghiile incercand sa ridice moneda.

Pune intr-o sticla cu apa fierbinte resturi de mancare dupa ce le treci prin blender. Tine sticla ascunsa sub camasa, cu gura aproape de piept. Iar cand mergi sa cumperi ceva de mancare si e multa lume in jur fa un zgomot sa atragi atentia si apoi apleaca-te si strange sticla. Continutul imbietor ar trebui sa tasneasca afara ca si cum tocmai ai vomitat.

Cu toate ca e cunoscuta, inca e amuzanta. Schimba sarea cu zaharul astfel incat ceilalti sa nu remarce si asteapta sa le vezi expresia cand gusta din felul de mancare.

Aduna cat mai multe ceasuri si fixeaza-le alarma foarte devreme. Apoi ascunde-le peste tot in camera victimei.

Pune o folie de plastic transparenta la toaleta intre vas si colac. Noaptea e cel mai bun moment, ca sa nu fie remarcata. Apoi cand cineva o sa mearga la toaleta… Surpriza! Dar fii atent si nu face farsa asta decat daca esti pregatit sa cureti pe urma… si cu siguranta vei avea ce curata!

Ai nevoie de o farfurie, unt, sare si multe servetele. Spune-i victimei tale cat mai serios ca ai vazut pe Discovery cum untul degaja caldura daca pui sare deasupra. Pune unt in farfurie si sare peste el. Tine apoi mana deasupra si prefa-te ca simti caldura. Apoi intreaba-l si pe el daca o simte. Iar cand are mana deasupra farfuriei - pleosc! Preseaza-i repede mana cu a ta ca sa striveasca untul.

Gluma asta se face cel mai bine cu prietenii. Trebuie sa aveti la indemana recipiente cu apa. Cand victima adoarme aprindeti o hartie si strigati FOOOC! Victima o sa se trezeaca brusc si o sa vada foc exact in fata. Apoi imediat stingeti focul cu caaat mai multa apa, astfel incat victima sa ramana leoarca.

In supermarket pune in buzunarul prietenului fara sa remace, o banda anti-furt. Cand o sa incerce sa iasa din magazin o sa fie declansata alarma.

6. In timp ce doarme cineva pune intr-o farurie mai multe hartii, du-te in fata lui, da-le foc si striga tare dupa ajutor. Cu siguranta va fi o pacaleala pe care nu o va uita prea usor!

8. Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) in care ii s-a suspendat permisul si ca este cercetat penal pentru omor.

9. Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) prin care sa-i anuntati ca fiica/ fiul lor va fi exmatriculat intr-o saptamana si ca sunt obligati sa se prezinte la scoala in data de XX. XX. 2009 la ora XX pentru o sedinta cu directorul.

10. O farsa destul de buna este sa bagi varfuri de chibrit in tigari. Cel care le va incerca va avea parte de o surpriza nu tocmai placuta!

2 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Îţi zic una şi genială.Iei o pereche de chiloţi mari albi,îi faci pe partea din spate (fund,mai exact) cu Finetti (ciocolată) şi în timpul somnului spre trezire (dimineaţa),îi pui pe faţa victimei cu partea cu CACAO la vedere. laughing Fundiţă?

| mytzzu a răspuns:

Daca e fata ii zici: Ti-ai tras-o? si ea se enerveaza si tu zici:La ce te gandesti? Am zis daca ti-ai tras foaia la xerox. Si pe urma tot bati apropoul ceva de genul: Ti-ai tras-o? Ti-o trag eu? Ce fain ti-ai tras-o. Ti-a placut cand ti-ai tras-o etc. mie imi place big grin.Imi dai o funda :? big grinDaca e baiat confectioneaza`i tu o carte frumoasa cu coperta frumoasa si cu un titlu atragator winking : "Ce stiu barbatii despre femei?" (cartea sa aiba numai coperti si titlu, dar paginiile sa fie albe, albe, albe)

1. o va deschide foarte curios sa vada ce scrie

2. are si o morala: barbatii nu stiu nimic despre femeioh go oneu eram la scoala la petrecerea de halloween si cu alte fete ne_am dus la baie si niste baieti idioti ne_austtins lumina si nu_au inchis in baie nu este o farsa inteligenta::::::::dar atunci era si halloweenul si ne_am cam speriat! Pune-i guma pe scaun:d