| Cristina788 a întrebat:

Imi place de un baiat, vreau sa fiu cu el dar ma deranjeaza fosta lui prietena, eu aveam senzatia ca el inca mai tine la ea.Si ca sa-l pun la incercare mi-am facut un id de mess si m-am dat drept fosta lui prietena sa vorbesc cu el sa vad cum reactioneaza.
Am intrat sa vb cu el la care el m-a intrebat cine sunt, si eu i-am zis ca "fosta lui prietena" la care el a zis: iar tu? intelege ca eu nu mai simt nimic pentru tine..." etc.
La care eu ziceam: nu ai vrea sa ne impacam?
si el a zis: Nu! la scenele care mi le-ai facut, intelege ca tu nu mai existi pentru mine, iubesc pe altcineva. La care eu l-am intrebat "aha... de asta m-ai parasit?". Si el a zis: nu tu ai fost aia care a vrut sa ne despartim? ce faci acum? si nu ma mai stresa ca merg la taicatu si ii spun toate scenariile care mi le-ai facut.
Intrebarea mea este: Despre ce scenarii o fi fost vorba? si dupa cum a reactionat credeti ca inca il mai doare pentru ea?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este foarte urat ce ai facut.roga-te sa nu afle el, ca te paraseste imediat.Nu te priveste ce scenarii au existat. Ai confirmarea ca te iubeste.Dovedeste-i ca poti fi o fiinta educata. El pare un baiat mai fin decat tine.

| Razvan a răspuns:

Oare ce scenarii?thinking De gelozie. Dar ce amenintare puerila.Ca se duce la ta-suraised eyebrowsOricum, e clar ca nu o mai place pe fosta si ca s-au despartit din cauza ei. El a zis ca iubeste acum pe altcineva.Esti sigura ca tu esti aceea?thinking

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Eu cred ca ai fost nesimţită că ai făcut aşa ceva. O relaţie trebuie să se bazeze pe încredere.Eu una dacă aş fi în locul tău nici nu l'aş mai putea privi în ochi ştiind ce am făcut.Astea sunt copilării.

| antonia09 a răspuns:

Ceea ce tu ai facut demostreaza ca nu ai incredere in el. Odata ce el este cu tine trebuia sa iti dai seama ca nu mai poate fi altcineva.
E drept sunt cazuri in care cu greu trecem peste o relatie veche, dar asta nu iti da tie dreptul sa afli pe cai obscure trecutul persoanei de langa tine. Daca tii neaparat sa afli totul despre el, de ce nu il intrebi sincer cand sunteti impreuna.
Mult succes si chibzuieste bine ceea ce faci pentru ca se poate intoarce impotriva ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca o mai iubeste, dar se vede ca inca nu si-a revenit din socul cauzat de despartire si, de asemenea, faptul ca inca nu e pregatit pentru o noua relatie.Deci tu nu ii poti fi, cel putin momentan, decat o simpla prietena.Cat despre "scenariu", numai ei stiu cu exactitate, dar cred ca este vorba despre minciuna cum ca "il iubeste". Cat despre id, nu ai procedat deloc corect. Spune-i baiatului ca nu esti fosta, fara sa-i spui cine esti de fapt si sterge-ti acel id http://www.masterszone.net/cum-sa-stergi-un-id-de-yahoo/