| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult dansul, e o adevarata pasiune, doar ca nu ma expun in public, sunt timid cand dansez.

As vrea sa urmez niste cursuri de dans in care se poate si improviza, dar si coregrafii

De unde ar trebui sa incep?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Niste tutoriale foarte bune gasesti aici,
in special pentru muzica de club, dar nu numai (de exemplu prezinta si miscari din sfera hip hop, etc).

IAr daca doresti alte stiluri, e suficient sa cauti pe YouTube: nume stil + tutorials

https://www.youtube.com/watch?v=nE_X-wZ39Zc

Internetul e un inceput foarte bun, mai ales in circumstantele actuale cand toate salile sunt inchise.
In plus poti exersa fara sa rada nimeni de tine, ideal e sa ai o oglinda in fata, pentru a putea aprecia cum vad altii ceea ce faci.
Iar alt avantaj e ca poti pune pauza pe o secventa, sau o poti repeta de zeci si chiar sute de ori pana iese ce doresti, sau mai bine spus - ce trebuie.

Răspuns Apreciat de Editori
| dragodana a răspuns:

Salut!
Si mie imi place sa dansez.Stiu si niste populare si 3 miscari pe manele(astea doar le tolerez la paranghelii).In rest nu am prieteni carora sa le placa genul meu de muzica(EDM, club) si la petreceri baga rar d-astea.
Dansul e ceva relativ. Ceea ce mie mi se pare dans, tie poate ti se pare ca am convulsii.
Dansul este o forma de exprimare.Fiecare o face altfel.
Incepe prin miscari simple, apoi mai adauga.
Poti lua cursuri de dans, dar in contextul pandemiei nu stiu ce cluburi mai sunt deschise.
Apoi mai este si Youtube.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauti cateva cursuri de dans si discuti cu organizatorii. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti intr-un oras mare, poti merge la Casa Tineretului si acolo poti alege clase de dans, unde iti poti invata si practica pasiunea ta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe You Tube pe Home Page, pune la căutare - Dancing lessons for beginners. Vei găsi astfel tutoriale.

| alina2k18 a răspuns:

Poti sa incepi cu Florin Salam -percutii criminalewinking

| UnDiavol a răspuns:

Începi de la tine cu tine mergi fără frica înscrie-te și începe visul tău depinde de tine nu de alți