| NinaWoolf a întrebat:

Imi place sa citesc carti cu povesti dramatice, politiste, horror, romantice(dar cu final trist laughing )si in special cele cu teme pshihologice ^^. Ce carti imi recomandati? happy (am 14 ani, as vrea sa fie destul de potrivite varstei mele)

Răspuns Câştigător
| Mary496 a răspuns:

Nu plange sub clar de luna, Fiicele furtunilor, Tunele.Eu le-am citit pe astea, cel putin Nu plange sub clar de luna ar trebui sa te multumeasca big grin

5 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Pe aripile vantului - Margaret Mitchell
Jane Eyre - Charlotte Bronte
Anna Karenina - Lev Tolstoi

| eu_1628 a răspuns:

Romeo si julieta...

| eu_1628 a răspuns:

10 negri mititei-e sooooper tare...merita citita... e mult mister

| Patrisweet a răspuns:

Winnetou e o carte care mie personal mi-a placut foarte mult!(scrisa de Karl May) Ti-o recomand cu toata increderea ca iti va placea! Spor la citit si ma bucur cand gasesc oameni care sunt preocupati de citit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap! si eu vroiam sa spun tot Fiicele Furtunilorwinking