| NicklausMikaelson a întrebat:

Imi poate si mie cineva care este diferenta dintre calorii si Kcalorii? (Se pare ca 1 kcal = 1000 calorii )
Cate kcalorii trebuie sa consume un barbat pe zi?(Adica cat ar fi media? )

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de inaltime,kg plus ca difera in functie de actitvate zilnica ca exemplu daca lucri in constructii ai nevoie de multe proteine daca stai pe pc nu asa multe plus ca fiecare organism difera sfatul meu manca cu masura, nu conteaza cat manci si cea ce manci caloriile goale sunt boala nu proteinele, vitaminele, dulciuri, zahar

| N0xEterniS a răspuns:

Barbat 1600 parca, femeia 1400, adolescent 1800.

| NicklausMikaelson explică:

Pai nu inteleg. Daca media sa zicem ca e de 1800 si tu intr-o zi mananci doar de 1000 kcal de ce te ingrasi? si invers?