| MestecGuma a întrebat:

Imi pot face blog si pe wordpress si pe blogger?
funda

2 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Poti sa iti faci blog pe oricate platforme vrei.

| karmenkelly a răspuns:

Sigur ca iti poti face. Dar mai intai trebuie sa iti creezi un cont.
Pentru Blogspot (sau blogger), trebuie sa iti faci un cont la adresa: https://accounts.google.com/......ps?/SignUp
Pentru Wordpress trebuie sa iti faci blog la adresa www.wordpress.com si dai sign in daca nu ai deja blog, apoi iti faci un blog.
Pe blogspot (blogger) dupa ce ti-ai creat contul, intri la adresa blogspot.com si dai creare blog de acolo. Blogpot e in romana dar wordpress nu. Mult succes!