| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie niste carti de citit? Ceva mai altfel din literalura universala?

2 răspunsuri:
| thecakeisalie a răspuns:

Seria 'Cantec de gheata si foc' de George R.R. Martin si seria 'Sherlock Holmes' de Arthur Conan Doyle. Ar trebui sa le cauti la librarie, biblioteca, sau pe net. Sunt preferatele mele happy

| Taniok a răspuns:

Dama cu camelii de Alexandre Dumas(fiul)-e o carte romantica, o poveste a unui baiat din inalta societate cu o femeie intretinuta(ceva mai mult decit crezi)
Jurnalul secret al Laurei Palmer de Jennyfer Lynch-e jurnalul unei adolscente ce devine altceva decit era;
De vinzare.Mariana:15 ani de Iana Matei-e o carte despre viata prostituatelor si despre cazuri reale ale unor fete ajutate de Iana Matei(apropo ea e romanca).
Sunt mai multe carti dar astea sigur o sati placa.