| saiyanul a întrebat:

Imi recomanda cineva o pompa de filtrare a apei pentru o piscina intex cu cadru metalic? 4.5 m de lunga.2.5m lata. 84cmh si 7200l

1 răspuns:
| sonya a răspuns:

Buna,

Incearca sa mergi la magazinele de bricolaj unde au si piscinele de vanzare. Acolo au si sisteme de filtrare ale apei. Oamenii de acolo te pot ajuta mai mult in functie de preferintele tale. Sunt sisteme cu filtrare cu nisip, acele cartuse cu fibre din polister ce se inlocuiesc la un interval de timp.

In functie de zona unde stai, unde e pozitionata piscina eu una as merge pe cele cu nisip. Sunt mai scumpe, dar isi fac si treaba mai bine

Succes!