| SuNaM a întrebat:

In cateva zile voi merge la munte cu familia.Faza este ca ei sunt genul mai,,chill" si nu le place efortul fizic,ceea ce un ador. Vreau sa fac drumetii pe munte, dar as vrea sa stiu cum pot face sa nu ma urc singur.Nu este vorba de frica, este mai mult de faptul ca e mai frumos in doi, sa ai cu cine vorbi.Ca sa nu mai lungim, cum as putea sa cunosc pe cineva/mai multe persoane sa mergem pe munte impreuna

2 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. incearca sa-ti faci cativa prieteni cu aceeasi placere/pasiune.
2. procura-ti echipamentul necesar unei astfel de pasiuni.
3. nu face niciodata rabat de la calitatea echipamentului.
4. abordeaza gradual dificultatea traseelor pe care vrei sa le parcurgi.
multa bafta si succes

| 1231242 a răspuns:

O sa fii acolo, o sa stii ce sa faci
Yoda