| neval a întrebat:

In cati ani parcurgi traseul pamant soare cu o masina! Si in cate zile parcurgi traseul pamant soare tot cu o masina! va rog sa imi raspundeti! happy va multumesc anticipat pentru toate raspunsurile dumneavoastra! FUNDITA + VOT!

Răspuns Câştigător
| auroraa a răspuns:

In 45 de ani de lumina, si in 90000000000000 zile

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Dupa ce afli in cati ani ajungi inmultesti suma cu 365 si afli si zilele...

| Ionela256 a răspuns:

Extra sUPER MEga iMPosibil de aflat

| vanness a răspuns:

Cred ca in12300000000 de milioane de ani

| Bobi_9181 a răspuns:

Tu chiar vorbesti serios? Distanta dintre pamant si soare este de aproape 150 000 000 km. De aici incolo intervin mai multe variabile: viteza legala in atmosfera si in afara ei, pauzele de masa si de pipilica, caii putere ai masinii si alte etc-uri.