| Cristian226 a întrebat:

Întrebare pentru fetebig grine ce când urcați într-un mijloc de transport în comun și oriunde în general stați cu telefonul în mana tot timpul? Adică nu neapărat ca îl folosiți dar vad ca majoritatea stau cu el în mana.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Facebook obsesie in trend

| nicu991 a răspuns (pentru mgtow):

Facebook este deja expirat, eu unul abia mai intru sa vad cateo chestie amuzanta sau ceva postari dintr-o pagina IT, in rest liniste. Bine ca nici nu am prieteni pe care sa-i bag in seama sau ei pe mine. laughing

| mgtow a răspuns (pentru nicu991):

Mie imi convine pentru ca pot accesa website-uri cu contul de Facebook fara sa ma inscriu, ele ca fete sau femei au facilitati cand vad clopotu cu 549 notificari si mesaje la greu sa zica cu asta mi-o pun sau ies cu el la un film

| nicu991 a răspuns (pentru mgtow):

Pfoai, si eu am folosit contul de Facebook la multe inregistrari pe diferite site-uri de lene sa mai introduc manual informatii in formularele alea rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru nicu991):

Pana si pensionarele s-au mutat pe tik tok. Noi care suntem tineri cum sa mai stam pe vechitura aia de Facebook... avem si noi demnitatea noastra.

| nicu991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tiktok e platforma de rahat unde toate panaramele se dau doamne, toate frustratele cersesc atentie cu clipuri in care danseaza lasciv sau se imbraca sumar, ratati care se cred mari personalitati cu masini si bani, copii sub varsta de 13 ani care se injura reciproc de parca au fost crescuti la tarus. Foarte foarte putin continut interesant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru nicu991):

Adevarat. De asta in prezent folosesc doar Instagram. laughing

| nicu991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm, mi-ai adus aminte ca nu m-am mai conectat de mult pe cont, desi nici acolo n-am ce vedea... doar reclame, citate "filozofice" scrise de te miri cine si persoane care se fotografiaza pe la mare/munte sau "iubiri" ca-n povesti.

| Adry05 a răspuns:

Eu am rămas cu o traumă de când mi-a fost furat din geantă și de atunci nu pot să-l las în geantă că am constant sentimentu că mi-l ia cineva, în mână îl simt cel mai în siguranță. și nu pun preț atâta pe telefon cât pe ce am în el.

| Endoryus a răspuns (pentru Adry05):

Si ce este atat de importat intr-un telefon?

| sabin89 a răspuns:

E o necesitate, precum oxigenul happy

| Frank51 a răspuns:

Eu am inceput sa vad si oameni de varsta a doua cu telefonul in mana, nu este ceva general, doar ca sunt alte vremuri si nu mai exista o normalitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ca sa nu se plictiseasca. Si eu tot de asta stau pe telefon. Bine, mai putin cand urc in metrou/autobuz, ca am Iphone si nu vreau sa faca cu ochiul cuiva. Plus ca nu am folie privacy pentru telefon si lumea e curioasa. Dar o sa imi iau cat de curand laughing

| nicu991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu cumva sa prinda picioare rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una îl țin în buzunar, nu în mână, dar un răspuns la întrebarea ta ar fi: deoarece cei sau cele care îl țin în mână vor să-l aibă la îndemână în caz că primesc vreun mesaj, apel sau notificare de pe rețelele de socializare.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Motive:
-pentru siguranță, nu ți-l poate lua nimeni din mână;
-din obișnuință, îl am mereu în mână;
- astfel poți vedea când primești vreun mesaj, vreo notificare, cât este ceasul, dacă te sună cineva, să-i răspunzi/ să vezi ce este imediat, poate este vreo urgență; lăsați generalizările cu rețelele de socializare, cu Facebook-ul, cu insta-ul, cu tik-tok-ul...
-hainele fetelor în general nu prea au buzunare sau au buzunarele mici, foarte bine cum s-a zis;

Însă nu este un lucru tipic, generalfemeilor, ci cred, mai degrabă, că ți-ai dirijat atenția numai spre fete, altfel observai că și alții, tineri sau bătrâni, mici sau mari, cu telefoane noi sau vechi, fete sau băieți, își țin telefonul în mână. Poate chiar și tu, fără să conștientizezi rolling on the floor

Ce-i așa important la un telefon? Totul. Încercați să eliminați telefonul o zi, o zi obișnuită, activă, să nu aveți voie să-l folosiți, ca și când nu ar exista, toate există, mai puțin telefonul. În câteva ore maxim veți abandona rolling on the floor Telefonul este o parte integrată a vieții moderne.

| Kajun a răspuns:

Iți face poze.

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Hainele fetelor in general nu prea au buzunare sau au buzunare mici

| Jade20 a răspuns:

Pentru ca majoritatea sunt obsedati de telefoanele lor, șoc.