| MyGuardianAngel a întrebat:

Konnichi wa, mina! Puteti sa-mi spuneti cum se traduce un anime? Am de gand sa-mi fac un site special pentru anime si manga in romana.hee hee Si inca ceva: cum imi pot face un site sau un blog si sa traduc in romana anime-uri si mai multe chestii referitoare la anime, fara sa am probleme cu ele, sa fie gratis? Odenai, taskette, am sa-l realizez si am sa ma straduiesc sa traduc cat mai multe anime si sa va recomand site-ul(blogul). big grin Si daca tot imi explicati, imi spuneti si cat dureaza sa traduc macar un episod? Va rog, raspunde-ti cat mai multi fani anime, pentru ca mi-ar face placere sa va realizez un site(blog) pentru voi!hee hee Aligato gosai masu!

7 răspunsuri:
| fdhgcvnb a răspuns:

In primul rand,scuza-ma ca iti spun,nu vreau sa fiu rea,dar:
o onegai*
o arigato gozaimas*
cat despre celelalte intrebari ale tale, nu prea ma pricep la bloguri si d-astea, insa durata traducerii unui episod depinde fff mult de cat de multa japoneza stii.

| Meowyes a răspuns (pentru fdhgcvnb):

In primul rand, nici eu nu vreau sa fiu realaughing dar...arigato ai visat tu aznoapte poate nu stiu thinking
Stiu ca e Aligato nu Arigato.laughing Si nu stiu de unde ai luat onegai in aligato gazaimas.laughingDeci la urma urmei nimeni nu are dreptate pentru ca noi scriem doar cum se citeste nu avem cum sa stim cum se scrie asa ca...nu te face tu ca le stii pe toatelaughing

| EuNuTu a răspuns:

Incearca sa-ti faci blog pe wordpress.com ( personal, mi se pare cel mai bun ), blogspot.com sau blog.com. ( repet, incearca wordpress )
Cat despre restul, nu sunt pasionat de anime, nu ma uit.dar daca stii japoneza destul de bine incat sa le traduci, fa o incercare si vezi cat iti ia...

| MyGuardianAngel explică:

A! Am uitat! Si sa pot sa pun un NUME site-ului SAU blogului, un nume care sa-mi placa.hee hee

| MyGuardianAngel explică:

? Nu intelegeti? Nu am cum sa traduc din japoneza, traduc din engleza. Of! Si oricum, mersi gaara, dar eu nu prea stiu cum se scrie in japoneza, dar de stiut stiu macar ce inseamna.

| biancapisica a răspuns:

Am o carte de japonezasi se scrie,, arigato- (cu o liniuta deasupra dar nu stiu cum se face linituta)- gozaimasu"(se citeste gozaimas)
la fel Onegai tasukete (se cieteste onegai taschete- va rog, ajutati-ma)

| Love_Stefan_1995 a răspuns:

Daca vrei te pot ajuta eu sunt traducator la un site de Fansubwinking deci cauta-ma la id ID: jm34lv si iti explic totulwinking