| cocolino97 a întrebat:

La bicicleta, la frane se numesc saboti unu dintre ei scartaie cand pun frana ce ii fac fara sa-l schimb? dau fundita :3

4 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Daca il ai de mult timp schimbal, sau pune-i in apa fiarta vreo 5-10 minute si dal cu vaselina si curata janta

| Meheツ a răspuns:

In ce sens scartaie? sabotii sau cauciucul cand pui frana?
ai putea sa ii reglezi unghiul, se poate ca un colt din sabot sa atinga si cauciucul, nu numai janta si de aia scartaie. iti trebuie un imbus de 5 si vointa. si il pui tu cat sa atinga numai janta, nu si cauciucul happy

| Mcboss05180 a răspuns:

Cocolino97 pana la urma cum ai scapat de scartait?
Eu am aceeasi problema la bicicleta, desi e noua, are de abia o luna de cand am luat-o.

| cocolino97 explică:

O sa ma uit si o sa incerc fiecare metoda multumesc