| thisissolawl a întrebat:

La cate absente se scade nota la purtare?

37 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

La 40.

| Nevermindd a răspuns:

În mod normal, la 10 absenţe.
Depinde foarte mult si de diriginte, de cât de 'indulgent' e.

| ZEU93 a răspuns:

10 absente un punct 20-2 puncte 30-3 puncte 40-4 puncte si dupa media e 4 tongue

| NoNaMe_7575 a răspuns:

La noi la scoala se scad la 10 absente...Dar depinde si de scoala si de profesor... Sper ca te-am ajutat

PPa-pa

| LNK a răspuns:

Asta depinde de scoala. Ar trebui sa te uiti pe regulament, sigur este pus pe hol. Din cate stiam eu 10 absente e echivalentul a unui punct in minus la purtare, dar cum ti-am zis, depinde de scoala.

| DanDannn a răspuns:

La 10 absente, se scade 1 punct la purtare. La 40 de absente se trimite o scrisoare acasa, parintilor.La 100 de absente, dirigintele se duce acasa la parinti pentru a rezolva problema si pentru a ii instiinta de absente.

| adriana543768654567895334 a răspuns:

La 10 sau 15

| Cappuccinooo a răspuns:

Buna.
La 10 absente nemotivate se scade un punct la purtare.
Sper ca te-am ajutat kiss Pa, pa.

| PeStraziGoale a răspuns:

Paii...
La noi la 1o absente nemotivate =9 la purtare
-la 20 de absente nemotivate = 8 la purtare(si nu`ti mai vine nici alocatia, asa am auzit)

| Alex0194 a răspuns:

La 10 cu 1 punct

| miha90z a răspuns:

Chestia asta cu scaderea notei la purtare pe baza absentelor e asa de fatada. am avut in clasa persoane cu peste 100 de absente si au avut media 6 la purtare.

| Digital112 a răspuns:

La 10

| florinell a răspuns:

Pai pentru inceput sa stii ca regulamentul dat de Ministerul Invatamantului, prevede ca la 10 absente nemotivate sa se scada un punct din nota de la purtare, la 20 de absente nemotivate iti scade 2 puncte din nota de la purtare si iti taie si alocatia, la 30 de absente nemotivate iti trimite acasa preaviz de exmatriculare, la 40 de absente nemotivate se face consiuliul profesoral si esti exmatriculat! La mine la liceu dirigintii nu iarta deloc, asa ca sper ca ai un direginte bun care sa mai inchida ochii si care sa mai miste foaia sa te motiveze! Bafta.

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

LA 10 absente se scade un punct happy

| DaNiElA_8352 a răspuns:

La 10absente un 1 puncte
la 20 absente 2 puncte
si tot asa
la mine le scoala cineva a avut 65 si a avut media 7 la purtare si era un copil care nu prea dadea pe la scoala
happy

| AlAndalus a răspuns:

Din cate stiu eu la 15 absente= -1 punct la purtare

| deutza00 a răspuns:

La 10 absente nemotivate se scade 1 punct

| Cici4Mici a răspuns:

Poi la noi iti scade nota la purtare cand ai 20 de absente.

| valentinalina a răspuns:

La 10 iti ia alocatzia si la 20 iti scade media la puratare te am':*:*

| rekii a răspuns:

La 10 absente iti scade un punct, la 20, 2 puncte si pe la 30 iti trimite preaviz de exmatriculare. La 30 iti da preaviz doar daca esti in clasa a 11

| Monna a răspuns:

Se zice ca la 10 absente scade un punct. Acum depinde de diriginte thinking

| MariusMarius96 a răspuns:

| DeeaLovee a răspuns:

La 10 absente

| animeegirl16 a răspuns:

La 10 absente happy

| danasmq a răspuns:

La 10 absente se scade un punct, la noi la scoala.

| BacaCostin a răspuns:

La 10 tongue

| Razvanel231 a răspuns:

10 = 1punct la purtare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine la 15 abs

| GW1521 a răspuns:

Mie imi scade la 10 nemotivate.acuma am 56 si sunt la jumatatea semestrului rolling on the floor