| 75414254 a întrebat:

La ce ora va aparea maine eclipsa?

Răspuns Câştigător
| VanessaStar01 a răspuns:

In Europa nu se va vedea: http://www.astro-info.ro/eclipse/eclipse_2020.html
Aici vei vedea toate eclipsele din 2011 pana in 2020 si unde se vor vedea.

6 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Http://stirileprotv.ro/......-de-4.html
ai aici tot ce iti trebuie sa te documentezi

| sublime89 a răspuns:

Nu se va vedea la noi nicio eclipsa maine. E vizibila doar in Pacific si cele doua Americi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ora exactă.

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

Conform sursei citate, acest fenomen este cunoscut in termeni populari de "Luna insangerata" si este doar prima dintr-o serie de 4 eclipse totale consecutive care vor avea loc. Intr-o perioada de 1 an si jumatate, America de Nord va putea asista la toate aceste 4 spectacole astronomice. Luna devine rosie dupa ce trece in umbra Pamantului, a carei culoare este influentata de apusurile de soare din desert.

Cele 4 "Luni insangerate" vor avea loc in urmatoarele date: 15 aprilie 2014, 8 octombrie 2014, 4 aprilie 2015 si 28 septembrie 2015.

| vega358 a răspuns:

Cred ca pe la ora 22-23

| mihaicat230 a răspuns:

Intre orele 6:59 si 8:00, eu mi-am pus telefonul sa sune maine happy