| Aiureeaaa a întrebat:

La ce se refera expresia "minte de cocostarc"?

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Face referire o persoana cu un coeficient de inteligenta redus, e ca si cum as folosi expresia "daca pun mintea ta la o vaca paste pe asfalt"

| NobodyAmongTheRubble a răspuns:

Adica om prost, cu minte slab dezvoltata

| EkaBuBu a răspuns:

Adica minte slaba fara minte inrun cuvant prostlaughingFunda?

| DeathDealer a răspuns:

Se refara la o persoana care nu prea il duce mintea adica slab pregatit, dar se poate lua si ca o gluma aceasta expresie. sper ca ti-am fost de folos

Răspuns utilizator avertizat
| Gorath a răspuns:

La faptul ca esti prost/proasta.

| Scikofit a răspuns:

De fapt cocostircul are mintea mai mica decat ochiul deci se refera ca ai o minte mica, deci nu esti desteptwinking

| Pisikmic12 a răspuns:

Pai inseamna ca are o minte incapatanata