| MrWrestleMania a întrebat:

La scoala in clasa a 8 -a se face vaccin? SI daca se face vaccin si parintele nu vrea sa ii faca copilului i-l mai face?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Nu-l faci si gata. Care-i problema? Doar n-o sa te ia cu forta sa te intepe laughing Si daca te ameninta ca iti scade nota la purtare le zici si ceva ''de dulce'' asa incat si parintilor lor sa le fie rusine ca s-au nascut big grin

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vaccinul este în interesul sănătății tale.
Pa, pa.

| BalonashCuHeliu a răspuns:

La noi in scoala din anul trecut si nici acum 2 ani la clasele de a 8a nu le'a facut vaccin. sper sa nu ne faca si noua...de fapt.sigur nu o sa ne facalaughing

| MikyMi a răspuns:

Eu stiu ca se face.
Vaccinurile sunt obligatorii si nu iti face ca sa te intepe, il face pentru binele tau! Te inteapa un pic si apoi vei fi ferit de anumite boli periculoase. Daca nu ma crezi documenteaza-te!
E important pentru tine...
Multa sanatate!

| MrWrestleMania explică (pentru MikyMi):

Stiu si eu ca ma fereste de boli si e pentru binele meu... da is asa nesuferite alea de la scoala si au un stil de a intepa de... naspa rau

| MikyMi a răspuns (pentru MrWrestleMania):

Le rogi sa fie mai tandre cu tine, le explici ca esti mai sensibil!
Nu-ti fie teama, te vor intelege!
Bafta!

| Michael54654654 a răspuns:

Ce naiba frate ti-e frica de un vaccin.
Am facut in clasa I 2 vaccinuri, 1 in picior si 1 in mana.Si nu m-a durut ce naiba.Si acu is a cincea, si a mai facut si in a 3-a.
Nu se intampla nimic ma ce naiba, e pentru binele tau si ca sa nu te doara deloc uitete in alta parte.Sau exact cand sa te intepe scoate telefonul si da un mesaj ca sa fii atent altundeva si nici nu iti dai seama ca l-aio facut.
Funda te rog?

| 162253 a răspuns:

Nu...vaccinul se face numai daca parintele semneaza