| AxyLexy a întrebat:

Laptop sau tableta? Avantaje si dezavantaje.

8 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Tableta. Deoarece are sistem de operare Android deci, iti poti descarca aplicatiile din Android Market, ceea ce nu poti sa faci pe un laptop. Si al doilea motiv: Pentru ca are touch-screen si... e mai tare:)). Dezavantaje : N-are:)) Nu imi vine nimic in minte acum:) Sau, mai bine ai putea incerca asta: http://www.itstiri.ro/news.php? extend.879 sau http://www.emag.ro/......--pNU7DLRI
Sper ca te-am ajutat.

| xXkenzorXx a răspuns:

Uite un link!
http://www.chip.ro/......sau-tablet
Parerea mea:
Pai as alege laptop pentru ca da, este mai mare, dar mi se pare mai folositor decat tableta, iar tableta are avantajul acela pentru marime, deoarece o poti lua in o gramada locuri si nu cari dupa tine o gramada de fire si greutate! ( intelegi tu).
Deci avantaj: Laptop!
Apropo as vrea o funda pentru ca am nevoie de una!

| AlexCrb a răspuns:

Laptop. Are memoria mult mai mare, lucrezi mai usor cu documentele pe el, ai programe mai folositoare pe el (gen. Photoshop, Vegas, etc.). Poti sa ii atasezi periferice la nevoie (mouse, webcam, imprimanta, etc.).

| UraganGeo77 a răspuns:

Daca ai laptop uneori merge mai greu daca ai tabletă e la fel da asteas is mai avansate si merg mai bine! Le poti lua oriunde pe amndoua asat o ştii si tu! As yice tableta ca e mai noua is mai avansata!

| DanceWithTheLittleGirl a răspuns:

Laptopul e mai bun ca nu-i cu touch. la tableta net-ul merge najpa si la mine acasa am cea mai rapida si mai buna banda de net dar totusi pe tableta tot rau merge.

| RaduCilaa a răspuns:

Laptop:Avantajul e ca nu se poate strica asa usor, iar tableta daca o scapi pe jos ti se duce dracu si ai dat bani p degeaba k eu mi-am dorit asta si are o prietena de-a mea a scapat tableta p covor si s-a dus din nou dracu eu am laptop deci... si dezavantaje : k se prafuieste cam repede da asta nu-i o problem

| ftwlicious a răspuns:

Laptop :]