| k1nder_7427 a întrebat:

M.am apucat de sala si vreau sa stiu ce parere aveti despre proteine sa iau sau sa nu iau.
Funda!

Răspuns Câştigător
| eu17 a răspuns:

Salut, proteinele trebuie luate natural, adica din carene, lapte, oua. si derivatele lor. nu recomand alte tipuri. e de preferat sa iei anumite vitamine, eu intreb la farmacie ce imi este recomandat si imi cumpar, de obicei astea naturiste sunt ok, si mai iau vitamina C. mai bine iti fixezi un program bun de antrenament, mananci echilibrat si dormi suficent. o zi buna!

2 răspunsuri:
| xlmpq a răspuns:

Parerea mea e sa nu iei proteine, am un coleg care face sala d vreo 2 ani si a luat proteine si acu are ficatu varza. are mereu probleme

| FlavyUseu a răspuns:

Proteine poti sa iei da nu steroizi. daca iei steroizi dupa un timp sau la batranete o sa iti atarne pielea si nu o sa poti ridica greutati?