| IndulcitPeKant a întrebat:

M-am mutat intr-un oras nou si aici nu am prieteni. Cum imi pot face noi prieteni?

9 răspunsuri:
| DraGfirE a răspuns:

In ce oras te-ai mutat?

| Veroniquest a răspuns:

Pai iesi si tu afara.prin vecini, o sa gasesti vreun copil...care apartine unei gasti[imprieteneste-te cu el/ea] si... poate te va prezenta gastii.Succes:X

| daydreamer a răspuns:

Fii vesel, sociabil si eu zic sa mai astepti putin ca sa iti faci prieteni de la scoala.
P.S:daca esti fata, treci adjectivele la femininkiss

| criisz a răspuns:

Prietenii se gasesc greu... In cazul tau pot spune ca timpul le rezolva pe toate. Incepe sa cunosti oamenii care te inconjoara: vecinii. poate au copii, care te pot prezenta prietenilor si te pot introduce in grupurile lor de prieteni. Sau, asteapta sa incepi scoala...cu siguranta iti va face o placere enorma sa cunosti atatia oameni. Chiar te vei simti bine happy

| dianacool a răspuns:

Buna! Depinde ce varsta ai daca ai 9-13 ani du-te prin parc si intreba-i:cum te numesti; vrei sa fim prieteni si tot felul de chestii apoi va veti imprieteni. Daca ai vecini si au copii la fel intreaba-i de vorba. Daca ai 14-18 ani o sa te imprietenesti la liceu cu colegii.Nu iti face probleme o sa iti faci repede prieteni stai linistit/a. Sper ca ti-am fost de ajutor funda?

| cryna a răspuns:

.intri sh u in vorba cu vecini, nu te da mare (sfat love struck din propria experienta) incearca sa fi nice cu toata lumea. ajuta-i cum potiwinkingdar nu iti fa prea multe griji :d toate astea vor veni de la sine

| soul1 a răspuns:

Cu siguranta iti poti face prieteni foarte usor, chiar daca esti mai timida.Mergi in vizita la o fosta colega cu care te impacai bine, si poti lega o prietenie frumoasa.Iti poti face o adresa de HI5, si acolo poti lega prietenii noi, intrand intr-un grup chiar din orasul in care locuiesti.Mai poti purta conversatii placute intr-un
chat, sau pe forumurile diverselor site-uri de pe net.

| AlinaMihaescuGeorgiana a răspuns:

Daca ai un catelus, (ca mine) iesi cu el pe afara si plimba-te! Apoi poate cineva va incerca sa vorbeasca cu tine si...cam atat! Daca nu ai un catelus, iesi pur si simplu si fa-ti prieteni! Adica plimba-te si intra in vorba cu cineva! Sper ca ti-am fost de ajutor! Pupici! Paa!

| gabriela_2482 a răspuns:

Ce intrebare idioata ai scris