| Maream a întrebat:

M-am tot gandit stiti careva niste nume de fata care sa nu se termine in "A"? Eu stiu doar unul "CARMEN" (doar nume romanesti)

Răspuns Câştigător
| ΛᄂΣX a răspuns:

El/ea a sppus romanesti. Cee ati zis voi sunt imprumutate lool

5 răspunsuri:
| tinaHd a răspuns:

Alice
Beatrice :* oricum nu sunt romanesti si nici carmen nu e romanesc.:*

| CristianMarius a răspuns:

Carmen, Zoe, Mimi, Ingrid, Catrinel, Cati, Teo, Lili, Noemi, Naomi
Toate numele romanesti de fete se termina in litera "a", cu o exceptie: Carmen - in latina cuvantul carmen inseamna "cantec" (nume spaniol, englezesc si roman; forma spaniola de la Carmel – nume englezesc, biblic, in ebraica inseamna "gradina").

| IDN a răspuns:

Nu exista!?

| cosmincuriosu97 a răspuns:

Ingrid
Lili
Mimi
Lory
Gessy
Abigail
Elizabet
Criss
Beatrice
Betty
Iris
Jassmin
Jeni
Denisse
Zuzi
Agnes
Celine
Naomi)))))
Carmen

| Adina45 a răspuns:

Naomo si Ingrid atat stiu sper ca o sa gasesti mai multe