| anonim_4396 a întrebat:

Ma aflu intr-o situatie neplacuta! Vroiam sa merg cu o prietena la o tabara de vara dar acum, in ultimul moment- s-a razgandit! Acum imi pun o intrebare : Poate ar trebui sa merg singura la tabara? Pe de alta parte, o alta prietena se duce la o baza de odihna dar acolo parintii nu-mi dau voie ca o sa ma amestec printre maturi si chestii de genul. Daca ati fi in situatia mea, ce ati face : v-ati duce singuri la tabara, sau ati ruga parintii sa va duceti la baza de odihna? Si daca alegeti tabara, daca cineva a fost singur la o tabara, cum a fost? cum v-ati integrat? Funda

Răspuns Câştigător
| FazzaNica a răspuns:

Eu in fiecare vara merg singura la tabara este foarte OK si e mai bine sa fii singura acolo mereu iti poti gasi multe prietene si mai apoi mergi la tabara pentru a te imprieteni cu cineva.Pa si succese))

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eu nu as merge nicăieri, nici in tabără (nu am fost niciodată ) si nici la baza de odihnă

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te in tabara...o sa-ti faci prieteni si acolo si o sa fie distractiv

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si daca acei,, prieteni,, o sa fie mai mari ca mine? daca nu o sa ma placa?

| zBogDDy a răspuns:

Mai taci hidyhh, peste tot unde dai raspunsuri le dai pentru +1 post...
Parerea mea e sa mergi, te poti simti bine si fara prietena ta, o sa-ti faci prieteni noi.Si plus ca daca nu e prietena ta nu trebuie sa stai dupa ea, sa faca nu stiu ce, o sa te ingreuneze mai mult parerea mea...

| anonim_4396 explică (pentru zBogDDy):

Pai si nu asta am zis si eu?

| Alicia98 a răspuns:

Si eu m-am aflat in exact in aceeasi situatie acum 2 ani si pana la urma am mers in tabara unde mi-am facut multe prietene si prieteni noi, cu care mai tin legatura si azi. Deci, mai bine nu iti strica vara pentru acea prietena si du-te singura!
Bafta! happy

| Thunderwave_Adriana_1986 a răspuns:

Baza de odihna suna a ceva plin de batrani, nu cred ca ai vrea sa te plictisesti de moarte.

Du-te in tabara aia, o sa-ti faci prieteni cu care vei ramane probabil in relatii excelente multi ani de acum incolo.

| 98 a răspuns:

Hey, si eu plec in iulie intr o tabara cu o prietena si mi e foarte frica sa nu abandoneze vreuna din noi. Daca mi s ar intampla asta, as ruga alta prietena sa vina in locul ei si sa ii dea banii platiti, iar daca nu se poate, as renunta si eu si mi as petrece vara iesind ziua si noaptea laughing)) daca nu te lasa la "baza de odihna" si vrei neaparat sa mergi, eu zic sa le explici mai clar ce se va intampla acolo, programul fix si incearca sa pari matura si sigura pe tine in asa fel incat ei sa prinda incredere in tine. Chiar ca te aflii intr o situatie dificila, bafta! Sper ca te am ajutat cat de cat. laughing