| mamatepupa a întrebat:

Ma tot bate o idee(si nu e din cauza ca eiri am mancat bataie cu carasu de la mama) de ce ie pamantul rotund?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sanscrita a răspuns:

Pamantul e turtit la poli si bombat la ecuator, nu perfect rotund.

| harciog a răspuns:

Apoi te bate si mama si te bate toata lumea, pina si ideile te bat.Din cauza ca-i rost de țumbai-duribai fleoșca-i loboda, 5 bani lingura.

| mariusxd a răspuns:

Ca sa fie bine ca sa nu fie rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt pamantul nu e rotund, are forma de GEOID(asa i se spune formei lui), adica mai turtit la poli si mai bombat la ecuator.