| ktalyn178 a întrebat:

Marti, 06 decembrie am avut proba practica la scoala de soferi (traseul) si l-am luat, slava Domnului...intrebarea mea este.permisul cand il voi avea in mana?hee hee
Sunt nerabdator sa am bucatica aia de plastic in portofel...
Am inteles ca-l primesc prin posta, dar daca postasul nu ma gaseste acasa, nu pot sa-l ridic eu de la oficiul postal? :-s

2 răspunsuri:
| Alexsb2006 a răspuns:

In primul rand ia-ti dovada cu aia poti sa circuli pana iti vine permisu acasa, nu ar trebui sa dureze mai mult de 1-2 saptamani, daca nu te gaseste acasa pot semna parintii tai pentru el, sau de ce nu poti sa mergi si tu la oficiul postal.

| ktalyn178 explică:

Problema e ca nu am mai stat sa iau si dovada...eram in extaz cand mi-a spus domnul politist ca sunt admis si am plecat in secudna 2hee hee...a doua problema e ca eu locuiesc doar cu fratele meu care e mereu plecat, doar noaptea e acasa, deci postasul nu prea are pe cine sa gasesasca acasa.
Si daca merg eu la posta...ce sa o intreb pe respectiva?hee hee...ca poate nu a venti inca permisul.