| Eigei a întrebat:

Masinile teleghidate electrice, sau pe benzina, care-s mai bune, si de ce.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Electrica o poti folosi si in spatiu inchis.Pe cand cea pe benzina, nu.Alege tu acum.Care crezi ca o poti folosi.

| davidtm a răspuns:

Teleghidate merg incet.pe benzina merge cat o dacie:Xeu clar as alege pe benzina.
daca e buna masinuta pe benzina poate ajunge la 150-200 la ora.
uite aici dovada http://www.youtube.com/watch?v=RKW_GyyQCwg

| davidtm a răspuns (pentru davidtm):

134 mph. inseamna 215 km/h am calculat eu pe google.
merge mai tare de cat si un bmw vechilaughing

| tudorvolcano a răspuns:

Mașinile pe hidrogen.
Dacă te descurci ca să faci un rezervor foarte ușor, poți să îl faci mai voluminos.

Pe termen lung, hidrogenul e cel mai bun mod de a stoca energie, pentru că e cel mai comun element, și de asemenea cel mai ușor.

Prin hidrogen lichid, poți propulsa rachete interspațiale, sau poți călători mii de kilometri fără nevoia de a încărca undeva, oprești doar ca să te relaxezi.

Poți produce H2 și din gaz natural, și din apă, și din nenumărate alte reacții.

| tlaura a răspuns:

Teleghidate electrice

| yo547 a răspuns:

Pe benzina.

| timisoara a răspuns:

Eu prefer cele pe benzina.Deoarece la cele teleghidate electrice, se poate incurca frecventa ta, cu al alcuiva din apropiere.