| alfabet258 a întrebat:

Merita sa vizitezi Deva?(In comparatie cu Brașovul) Sau sunt alte orașe mult mai frumoase de vizitat pentru un weekend?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu ai foarte multe de vizitat in Deva iar in comparatie cu Brasovul, cel din urma castiga, din punctul meu de vedere. In Brasov ai toate obiectivele in apropiere (Biserica Neagra, Turnul Alb, Turnul Negru, Cetatuia, Bastioanele, promenada de sub Tampa, poti urca pe jos sau cu telecabina pe Tampa). Daca nu ai vizitat Brasovul, merita sa mergi. Orase in genul acestuia, mai sunt Sibiu si Sighisoara, la fel de frumoase, unde ai ce sa vizitezi. Acum depinde si unde locuiesti tu, ca sa nu pierzi mult timp pe drum, cu masina sau trenul si sa te bucuri mai mult de experienta orasului, ar trebui sa alegi ceva care nu sa fie extrem de departe.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e cine știe ce Deva. Frumoase sunt Sighișioara, Brașov, Sibiu, Oradea.

| Simpatic a răspuns (pentru Adry05):

Deva ca deva, dar Hunedoara este frumoasa...
Mai presus de cele enuntate de tine ar fi judetul Prahova care are printre cele mai frumoase zone : Azuga, Busteni, Sinaia, Slanic etc

| Adry05 a răspuns (pentru Simpatic):

Corect, mă gândeam mai mult la cele mai populare și oraș propriu zis, nu stațiuni.
Pe mine Hunedoara nu m-a impresionat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eee hai, cum sa compari Brasov cu Deva. Brasovul il poti compara cu Sibiu si cam atat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sighișoara.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Oradea, musai.

| împreunăfacembine a răspuns:

Părerea mea este că ar trebui să vizitezi Oradea dacă încă nu ai făcut-o. E prea frumoasă să nu o treci pe listă. Musai.

| EliseiDenis18 a răspuns:

Sincer eu stau in Deva și merită cat de cat