| Blanketation a întrebat:

Mi-am imstalat Sims 3 in calculator(de pe CD) si atunci cand vreau sa il deschid imi spune canu suporta placa video. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| andreeamitoi a răspuns:

Ce coincidenta! Si eu am aceeasi problema! Placa video este un hardware gasit in unitate. Mie la inceput imi mergea perfect dar cand am schimbat placa video cu una mai veche ce nu suporta sims 3 la rulare imi aparea acelasi mesaj ca la tine. Nu ai nimic de facut, eu astept cu nerabdare sa se tot intrerupa curentul sa se arda si placa asta si sa imi schimbe placa video ca sa mearga sims 3.

P. S. De fapt, devina este faptul ca sims 3 necesita o placa video de nivel mai avansat ( cel putin 3) ca sa ruleze jocul. Eu acum stau si plang. De vina sunt cei care au scos jocul pe piata ca nu au precizat pe carcasa nivelul placii video pe care trebuie sa il aibe calculatorul. Ce nesimtiti! Mult noroc!

5 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Ca sa poti rula un joc trebuie sa indeplinesti niste cerinte.Si Sims 3 are niste cerinte minime si aceste sunt:

Sistem de operare: Windows XP SP 2/Windows Vista
Procesor: Pentium 4 @ 2 GHz / Athlon XP 2000+
Memoria RAM: 1 Gb
Memoria Placii Video: 128 Mb
Placa Video: GeForce FX 5900 (GeForce Go 6200 for Laptops) / Radeon 9500 (Radeon Mobile 9600 for Laptops)
Placa De Sunet: DirectX Compatible
DirectX: 9. 0c
Tastatura
Mouse

Ca sa vezi daca indeplinesti aceste cerinte intra la Start/Control Panel/System si acolo scrie placa video pe care o ai, memoria RAM, procesorul, etc. Daca nu indeplinesti cerintele schimba placa video iar daca le indeplinesti uita-te daca ai instalat driverul placii video pe care o ai(CD-ul care l-ai primit impreuna cu placa video).big grin

| cristiansonix a răspuns:

O placa video noua

| fanporsche a răspuns:

Verifici cerintele hardware.

| Jalnic a răspuns:

1.Sa verifici daca ai instalat driverul de la placa video
2. Daca e instalat, cumpara alta placa... O data ce placa nu suporta, nu ai ce sa faci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu stiu