| Duucu a întrebat:

Mi-ar merge un procesor Intel Celeron Dual Core E3400 2.6 GHz, socket 775 Box pe un calculator cu socket 775 LGA? dar mai trebuie sa indeplinesc niste conditi pentru a putea adauga procesorul? eu acum am un procesor intel celeron CPU 430 @ 1.80 GHz

Răspuns Câştigător
| iubitic a răspuns:

Ce placa de baza ai? Verifica intai,daca placa ta de baza suporta acest procesor.Din punct de vedere, al socket-ului merge, dar verifica ce ti-am spus, poate exista o versiune mai noua de Bios, care suporta acest tip de procesor.Bafta!