| vladvlad23 a întrebat:

Mi-ati putea da o lista cu combinatii de culori? Ma refer la toate culorile, si inainte sa imi ziceti stiu ca nuantele de culori sunt infinite dar ma refer:
Alb + GAlben = Portocaliu si asa m-ai departe, si m-ar interesa si din ce culori se formeaza culoarea pielii.

Răspuns Câştigător
| BiaBubulina a răspuns:

Alb+ Portocaliu= culoarea pielii
Rosu + Albastru = Mov
Galben + Albastru = Verde
astea sunt primare, dar poti sa le combin cum vrei tu si sa iasa ceva nou. Si la orice culoare care adaugi alb este deschis ex: culoarea pielii si la orice culoare care adaugi negru iese inchis ex: doliu :)) in fine uite si un site :http://www.dnl.ro/......ceptie-ii/ scuze pentru ca este in engleza dar dai la traducere. Funda?

8 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Esti varza! Varza rosie laughing Sau discromatopat. Rosu + galben = portocaliu, nu alb + galben! Din ce culori se formeaza culoarea pielii?! Pielea cui? Pielea unui chinez, a unui congolez, a unui tz1gan, a unui danez, a unui sarpe, elefant sau mai stiu eu ce vaca?

| trăncănici a răspuns:

Roşu+albastru--violet,galben+albastru--verde,roşu+galben--orange.Asta e baza.Le închizi sau le deschizi cu negru sau alb.

| dana85 a răspuns:

R+G= Orange (O), G+A=Verde (V) R+A= Violet(Vi), culori binare obtinute din amestecul culorilor primare

| Alin_Ionescu_1992 a răspuns:

Incearca pe http://culori.ro-sotw.com

gasesti ultimele combinatii de culori, si te poti folosi si de categorii.

| Eduardisimo a răspuns:

Culoarea pielii este rosu+alb eu am incercat si a mers

| Buzatu_Alina_1990 a răspuns:

Salutaree..intra pe aces link si aici vei gasi toate culorile cum sa le combini corect pentru o vestimentatie impecabil de atragatoare si nu numai pentru vestimentatie ...chiar si pentru cei care iubesc sa se joace cu culorile in domeniul artisc.Succese...sper sa iti fie de ajutor. http://www.divahair.ro/moda/sfaturi_din_moda/ghidul_de_asortare_a_culorilor

| Chedves_Maria_1956 a răspuns:

Ce combinatie se face din rosu sa dea maro

| Ardelean_Alexandru_1972 a răspuns (pentru Chedves_Maria_1956):

Rosu+negru iese maro in functie de culoarea preferata.