| Getuta a întrebat:

Motanul meu se aseaza uneori la geam si daca vede vreo alta pisica afara, incepe sa urle (nu, nu miauna, urla!). Deja nu-l mai suport, dar nu stiu ce sa-i fac! Vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| Vasile a răspuns:

daca stai la casa, incearca sa tii celelalte pisici la distanta (exista diverse spray-uri).

8 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

poate e in perioada de imperechere care se manifesta atat la masculi cat si la femele.la farmacia veterinara exista niste pastile PILKAN care le stopeaza caldurile.perioada trece in 2-3 saptamani.

| stina a răspuns:

Pilkan de la farmacia veterinara. Pentru ca probabil e in calduri si pastiluta o sa-l linisteasca. Pui sa se dizolve in putina apa si ii dai sa bea. e eficient happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va recomand sa-i atrageti mai multa atentie, el ca si oamenii cauta mingiere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie castrat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l la "fete". e innebunit daca nu-l lasi din cand in cand afara, sau nu-i gasesti o pisicuta. are si el nevoi fiziologice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

iti sugerez sa il mai lasi pe afara ca sa isi consume agresivitatea naturala.

| Vasile a răspuns:

Poate e in calduri sau doar vrea sa isi apare teritoriul. Lasa-l mai des pe afara ca sa poata improsca "granitele" imperiului lui cu feromoni.

| Flavia a răspuns:

L-ai castrat? Asta cred ca e ceea ce trebuie sa faci (daca e mai batran de 5 ani, mai bine il suporti asa totusi).