| Ionela_7274 a întrebat:

Niste statusuri de toate genurile.multumesc,funda.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Muhteşem a răspuns:

Ai apărut ca un abur şi de atunci îmi însoţeşti paşii precum aerul nu am uitat primul sărut. încă îi mai simt amprentă.
Ai fost şi ai rămas doar o amintire dar viaţa trece şi voi lupta să merg înainte, voi lupta precum trestia lupta inpotiva vântului.
DACĂ ÎNTR-O ZI ŢI-AŞ SĂRUTA TALPA PICIORULUI.NU-I AŞA CĂ AI ŞCHIOPĂTA PUŢIN DE TEAMĂ SĂ NU-MI STRIVEŞTI SĂRUTUL?
Mă uit la Lună. Luna e superbă! Mă uit la tine şi,şi mai bine mă uit din nou la Lună!
Vreau să îţi simt gustul,vreau să muşc din tine, să tremuri când te ating. te vreau mai mult decât orice! Snickers!
Spune-mi. intră? Da? şi doare? Ohh. da! Doare! Îl bag încet! Tot doare! Bine! Să încercăm alt pantof atunci!
S-a găsit un cadavru neidentificat. mic de statură. urât. chel. fără creier. Mi s-a făcut frică. spune-mi că trăieşti!

Ai fost şi ai rămas doar o amintire dar viaţa trece şi voi lupta să merg înainte, voi lupta precum trestia lupta inpotiva vântului.

| dayanalove12 a răspuns:

Zambeste celor care te urasc, Sa simta ura ta, Zambeste celor care te iubesc, Sa simta dragostea ta, Iar daca cei pe care ii iubesti, Te ignora, Zambeste sa simta indiferenta ta.

Viata-i scurta merita sa o traiesti, confrunta toate greutatile ce le intalnesti, e foarte important, sa inveti cum sa trisezi, sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate, dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se ineaca inainte de a ajunge la celalalt mal.

Nu rupe firul unei prietenii pentru ca, chiar daca il legi la loc, nodul ramane.

Adevarata prietenie este asemenea unui trandafir: nu-i realizezi frumusetea pana ce nu se ofileste.

Prietenia este punctul cel mai inalt al pamantului si puntea catre cer! Tradarea prietenului nu este decat un nou inceput... Totul depinde de cum intelegem termenii "prieten", "prietenie" si "tradare".

Un prieten iti este un ajutor atunci când nu iti merge bine, un confident cand esti singur, un ghid cand cauti un zâmbet atunci când esti trist, un cântec când esti fericit.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Cand simți că te doboară, e bine să știi că e cineva care face durerea să nu mai doară, care te face să zâmbești, un prieten scos din file de povești.

Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai, cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...

Va veni o data vremea cand in urma vei privi... ai vrea sa reinvie toate bucuriile si nebuniile... dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca, "Asa a fost o data!"

Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi.

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Cel mai dureros mod de a-ti fi dor de cineva e sa stai chiar langa el, stiind ca nu il poti avea.

E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin, caci dupa un chin viata-i mai frumoasa, cum dupa ploaie ceru-i mai senin.

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta.

Am visat prea mult ce nu trebuia, am vrut prea mult ce nu trebuia, acum toti sunt fericiti, iar eu plang printre zambete si rasete.

Stau in camera mea rece, Privesc in jur si mi se pare, Ca peretii se strang in jurul meu, Ma simt singura, Totul e intunecat si rece, intocmai ca in inima mea, Inchid ochii si incerc sa uit totul.

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva.

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Se intampla in viata sa iubesti dar sa fii ranit, iti iei viata de la capat, vrei sa uiti tot, dar amintirile sunt mereu in inima ta amintindu-ti ca iubirea este cel mai frumos lucru care te poate condamna la suferinta.

E atat de frig, lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc, traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata.

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu, doar ma uit.

Dragostea iubeste zilele insorite, cand cuvintele aduc in suflete noaptea linistita, o dragoste puternica nu are nevoie de semne.

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca, tot ce poti face este sa fi o persoana iubita, restul, depinde de ceilalti.

Cine rade si glumeste Sa nu crezi ca te iubeste Cine pare mai tacut Te iubeste cel mai mult!

Am invatat sa nu fac pe nimeni o prioritate in viata mea, atata timp cat eu in viata lui sunt doar o optiune!

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai castigat ceva, iar pentru tot ceea ce ai castigat, ai pierdut cate ceva.

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc.

O simpla aventura trece in doua luni, O dragoste la prima vedere trece in 2 ani, O iubire iti schimba total viata.

Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul, rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare.

Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face.

I love you not only for what you are, but for what I am when I am with you.

It`s weird how you go from being strangers to being friends to being more then friends to being practically strangers again, and it all happens so fast.

Never take a person for granted hold every person close to your heart cause you might wake up one day & realise that you’ve lost a diamond while you were too busy collecting stones.

Every time we touch/I get this feeling/Every time we kiss/I swear I can fly/Can`t you feel/My heart beat, so,/I can`t let you go/Want you in my life.

Never say I love you,if you really don’t care, never talk about feelings,if they really aren’t there, never hold my hand,if you are going to break my heart, never say you are going to,if you don’t plan to start, never look into my eyes,if all you do is lie, never say hello,if you really mean good bye, if you really mean forever, then say you will try, never say forever, cause forever makes me cry!

You can’t break a girl who is already broken!

| dayanalove12 a răspuns:

Si uite inca niste statusuri:

nu deranjati ca-mi speriati pestii

Prietenii falsi sa imi dea un Buzz… astazi fac prezenta.

Cumpar droguri? pentru relatii sunati-ma la numarul 112/955, ofer cazare pe termen lung dupa incheierea contractului? rog seriozitate!

ca mine nu gasesti nici pe google ca tine gasesc si in recycle bin.

| Bix a răspuns:

O tigara, un cântec, pozele primei iubiri, amintirile din camera ta, totul ramâne-n urma mea!

•Nu m-ai pierdut atunci, dar m-ai pierdut acum. oh go on

Uneori mi-e dor de tot ce am trãit. dar stau ºi mã întreb " oare chiar m-ai iubit? " :-s

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai de mult
Poate nici n-ai observat, de la un timp am mai crescut.

Iubirea nu cere nimic, ea oferã. Iubirea suferã, ei nu-i pare niciodatã rãu de nimic ºi nu se rãzbunã

Sa stii ca nu-mi lipsesti. Imi lipseste doar cel care credeam ca esti.

Imi place sa ne plimbam prin ploaie. Cel putin, in ploaie nu poti sa-mi vezi lacrimile.

Îmi place parfumul tau, îmi place cum te îmbraci, îmi place când râzi, când plângi, când taci

Ce te face sa crezi ca el era "the one "? N`ai gresit cu nimic, ia`o ca pe`o lectsie. Nu`ti jura ca n`o sa mai iubesti. O sa fie altu`, poate tu o sa-l ranesti smug!

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dpa putin timp...Zambeste si e dulce!

Sunt dezgustat... am plecat, aaa inca ceva pastreaza tot **** kkmasi in prietenïa ta!

Sunt lucruri în via? a, pe care oricât ai încerca sa le în? elegi, orgoliul tau nu-? i permite sa o faci!

Se spune ca iubesti o data in viata,o singura iubire
Atunci cum se face ca suferim la orice despartire

Eu sunt ca aerul,Dar te las fara respiratie,Bruneta,cu ochi caprui, Sursa ta de inspiratie!

Detalii, nu ma obosesc sa tin minte. Am invatat ca e bine sa nu crezi in cuvinte. oh go on

viata`!

eii se prefac ca ne iubesc iar noi ne prefacem ca ii credem! =x

xD | invidia doare =). sunt prea tare! | #. Timpu` se scurge`n

[RELUARE]. =X

~ Vreaw sa fie cum era Odata! Eu o simpla fata! Tu tOtu` pentru miine! Dar e destula suferinta! s.O lasam asa! Sigur asa.i mai bine!

si cand ziic : sa m0ara mata`! xD nu te. njur! doar imi p0n 0 d0riinta`! =x

Acum traiesc prezentul si sunt ceea ce sunt?

? E firesc sa iti ofer dragoste desi in mare parte stiu ca sunt o pacoste?

• Ma apuc sa injur! Se lasa cu ameniintat si ap0i incep sa ma tai Ca un c0piil retardat! =:]

Si ne iubeam ca doi copii?

#.Nu`ti promit nimiic. dar gandeste`te un piiic. Nu ma ai pe miiine. Nu mai ai nimiiic!; x

~ ochii meii de nu maii vor sa te priiveasca e viina ta ca i.ai facut sa te urasca!

#.•[O fata de [PriiiiNTESA]! Un cOrp [INDECENT]! Si un stiiiilOw`. Sa ma induci în [TESTAMENT]!•

"•[De obicei, ii ciiitesc rapid.]. Pe cei care`mi Zambesc [Sh` de fapt nu ma inghiiit;]•

~ m.ai avut in palma si m.ai aruncat...a expiirat iubirea mea.acum fa` ce vrei cu viiata ta; x

~Mereu am castigat tot ce am vrut; x! Acum tu ai pierdut tot ce prost ai fost ca m-ai pierdut! Vrei sa te iert? Niciodata! Fa ceva pentru mine; uita-ma si lasa-ma dreacu odata; x Paaa!"

#.•[Stau în acelasi pat. In care nOiii =x Impreuna faceam pacate!] =D.•

"#. Arunca si tu putiiin pamant cand O sa mOr. Siii prefate macar ca O sa iti fiiie dor"

~ toate veneaw, treceaw, dar nimic nu ramanea Nici macar persoana care puteam sa jur ca ma iubea!

? In fiecare noapte adorm cu tine-n gand... Esti singurul ce ma ridica cand sunt la pamant?

? Suntem tot impreuna chiar daca am luat`o pe alt drum?

~ Aud vorbe parsive despre mine. si continua barfa! Da` cand ajunge la mine barfa love struck Isi cere scuze tarfa :]].

? Nu mai conteaza ce am fost in trecut

#.•Nu arunc cuviiinte inaiiinte;] Ca lucruri ce se siiimt :] Nu` se spOn prin cuviiinte`!•

#. [Nu`ti dori niciiOdata perfectiiiunea, exiiista defecte dupa care altii innebunesc!

~ Imi reviiin putin. incerc s.O iau de la inceput. n.are rost sa ma compliiic cu lucruri din trecut. te.am iubiiit. sau poate nu. nu te iubesc. saw poate. da. dar nu maii conteaza. pa! =]

#.te-am dat pe spate cu al mew stiiil de copil teriiibil

#.•Profiita de fiiecare clipa` =] Ca`n fiiiecare paradiis =X Exiiista cate`o ispiiita =P•

#.rOz e culOarea ce`O pOrt;> rOz a fost primul` meu` tuOrt.

». pentru` miine esti heroina! =x dar nu ma omori! =]] ca nu.s dependenta! =p

Nu`mi pasa, mi s`rupe d`tine. Am fost o fraiera cand m`am uitat l`tine si mars. Nu plang dup` tine, stiu ca va veni unu mai bun ca tine

#.•Profiita de fiiecare clipa` =] Ca`n fiiiecare paradiis =X Exiiista cate`o ispiiita =P•

~ ochii meii de nu maii vor sa te priiveasca e viina ta ca i.ai facut sa te urasca!

~ Prea perfect pentru` miiine! Prea perfect pentru nOii! Ciiiudat dar dupa plOaiiie` viine sOarele apoi! :X

~ Haiii sa atiingem limiitele! Sa zambim la cer! Sa ne lipiim buzele! Sa ne lasam mainiile in aer! Sii…sa fie realiitate! Nu iar un viis!

~ Iara tuu? Iara nOi! Iara vara! Iara nOi dOi! Iara impreuna! Dar…gata? Gata

? Te rog nu mã privi d`parCã nu as mai veni.Si nu e cazuu’ sã faCi un soc’! Sti ca orice ar fi. toot la tine` mã`ntork

Daca ai`fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine...Credeai ca ma vei oftica, cu cate`o panarama de'a ta =).Nu!, Tu Doar scadeai in fata meawinking

Pentru mine s`ar lasa de vagabOntzealabatting eyelasheseO sunt printSesa luibatting eyelashesChiar si atunci cand ma insealasmugStiu ca`i doar O aventhura goalasmugSi ca`n inima lui doar eO sunt campiOanaa:Xxx!?"""t3 wb3sklove struckXx

Viata ta e in alb si negru ca nu`ti permiti culori, in timp ce altii, in filmul vietii lor isi cumpara actori!"

uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu il lasa pe el sa te intunece oh go on

Fii indiferenta si arata-le ca nu iti pasa… Zambeste chiar daca ai prins o pasa proasta... Zambeste indiferent de problemele ce te-apasa… Zambeste ca viata e frumoasa

E Greu, Si Stii Ca Am Dreptate...Am Tinut Capul Sus Si Am Mers Mai Departe... Nu Ma Intereseaza Ce Crezi Despre Mine, Inainte Sa Spui Ceva. Uita`te La Tine oh go on

Belelele nu` apareau` decat cu` ai mai`...Cand ma vedeau` ca umblu` doar cu` derbedei!""

toti sunt la fel -->' gen-->ai bani!?& hai la bere&n-ai bani?!?:O --& du-te verewinkingstraight face

Sunt singura fata care iti spune "nu mai bea", sunt singura fata care iti spune "nu mai injura", sunt singura fata pe care o doresti, unica fata pe care o iubesti""

Tu esti` baiatu` care mi-a incurcat toate fitsele`love struck zapacita la propriu`blushing nebuna la figurat`batting eyelashes irascibila` cateodata`whistling ironica` de placere`cool perversa de cand ma stiu`love struck"

Baietzii au balansu` lor fenomenal. Dar intotdeauna fetele au rolu` principal.; p"

"Am ganduri ce m`apasa`happy si prieteni ce`mi dau plasa`big grin nici unde nu`s acasa`:p dar ca zambetu` pe buze`;* spun ca nu`mi pasa`; x"