| InAnotherLife a întrebat:

Nu mi-e frică de moarte și-mi este indiferent dacă mor astăzi sau mâine. Niciodată nu mi-a fost frică.

Totuși, ce credeți că se va întâmpla de fapt? Voi mai fi conștient dar ca spirit sau cum ar putea sta treaba?
Mă reincarnez sau pur și simplu dispar și atât ( pierd noțiunea spațiu timp ).
Nu tind să cred in judecata de apoi..., dar ascult orice părere.

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Cred ca nimeni nu poate zice cu certitudine ce se va intampla. Eu personal tind cred ca vom fi constienti ca spirite de ceea ce s-a intamplat viata asta si apoi ne vom reincarna. Dar si asta e doar o ipoteza.

1 răspuns:
| TPUşiUPT1 a răspuns:

Cred ca o sa fie ca inainte sa te nasti, ai disparut pur si simplu sau ca o noapte fara vis, te-ai culcat si cele 7-8 ore au trecut intr-o secunda doar ca nu o sa te mai trezesti.