| FaithGaga a întrebat:

Nu stiu cum as putea sa-mi fac un jurnal personal. Aveti voi vreo idee(ex.:ce as putea scrie, cum l-as personaliza, desene etc.)?

Răspuns Câştigător
| SOriNa99 a răspuns:

Sa sti ca am trecut prin asta. primul meu jurnal.nu stiam cum sa incep oare ce sa scriu? e simplu scrii ce ti -s-a intamplat ceva fericit pentru tns au trist de ex ai putea incepe asa: Draga jurnalule astăzi am fac.sau am luat o nota proasta.etc. ai putea sa desenezi despre cea ce ai scris de ex la ce am scris mai sus parte cu am luat o nota proasta ai putea sa desenezi o foaie cu nota respectiva niște lacrimi...etc. E greu la inceput dar apoi nu o sa mai poți sa te oprești jurnalul meu acum arata ca niște benzi desenate acolo e\toata viata mea sper ca ți-am fost de ajutor

10 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Iti poti cumpara un jurnal cu cheie,ca tot ce va fi scris in el,sa fie in siguranta.
Il poti personaliza cu poze de-ale tale,de-ale prietenilor tai,cu citate,versuri care te reprezinta. Poti decupa niste imagini,care semnifica ceva anume.
Daca vrei, iti poti alcatui un alfabet al tau, pe care sa-l intelegi numai tu.Astfel,nimeni nu va sti ceea ce scrii,ce gandesti.
Daca ai talent,poti desena ceva in jurnal, poti colora paginile.
Pentru un decor mai inedit, poti arde marginile unor pagini.Va arata super.
Si ce ai putea sa scrii?
Ai putea sa scrii despre tine,despre prietenii tai,despre evenimentele cele mai importante ale zilei, poti scrie despre dorintele tale, despre ceea ce iubesti si ceea ce detesti. Poti povesti amintiri haioase sau intimplari triste din viata ta.
Pentru mai multe detalii:
http://www.witchclub.ro/page.php? Jurnalul-tau-magic

Succes!

| DeliaMarius a răspuns:

Scrii data de fiecare inainte de a scrie ce ai facut in ziua respectiva. Daca vrei sa mai agaugi si desene micute, cauta pe net imagini si desenezi.

| Frankie a răspuns:

In mod normal intr-un jurnal scrii tot ce faci... ex. "azi 21 noiembrie m-am intalnit cu stropinela care mi-a dat o carte de bucate ca sa ii pot face bunicei mele niste sarmale in foi de vita"

| MKV a răspuns:

De aceea se numeste personal!
Il creezi dupa cum doresti, eu acum nu pot sa iti explic, fiecare are gusturile lui in privinta multor lucruri!

| AtlantisMe a răspuns:

Poti sa scrii in el intamplari din trecutul tau, din prezent, sentimente, ganduri. Poti sa pui abtibilduri sau sa decupezi din reviste pozele cu actorii sau personajele preferate si sa le lipesti.
Desene care sa exprime starea ta din acel moment. De exemplu daca ai vorbi despre o fata de care iti place sa pui niste inimioare. Daca scrii despre masina pe care ti-ai cumparat-o sa atasezi o poza cu tine si masina.

| cosmywooz a răspuns:

Pai pe prima pagini scrii date despre tine cum ar fi numele,data nasterii,zodia,prietenii,etc poti sa pui si tatuaje si scrii data apoi dai un titlu paginii sau paginilor si spui ce ti s-a intamplat in ziua aia, poti sa desenezi si sa mai faci cateva pagini cu secretele tale si poti sa faci emoticoane ca atunci cand te simti naspa sau fericit le lipesti acolo scrii culoarea preferata, actorii preferati, filmele, animalele, jucariile...etc sper ca te-am ajutat

| Jessicastarcool a răspuns:

Cauta pe rusa ld-PE RUSA si vei gasi multe desene si chiar video in care poti sa te inspiri de la celelalti oameni care ai jurnal
https://www.google.md/......ps?/search
mult succes

| angabriel a răspuns:

Eu am un jurnal. Si iti spun cum sa iti faci si tu. intre pe www.jurnale.ro, apoi inregistreazate.

| angabriel a răspuns:

Acolo nu-ti pui desene sau poze doar iti scrii gindurile. intre pe jurnale.ro si inregistreazate

| angabriel a răspuns:

In acel jurnal scrii despre tot ce simti si ce se intimpla in veata ta.