| timiHash a întrebat:

O intrebare simpla : Ce sunt redirectele ( la C. S) pls nu ca sunt noob sau astea joc de 6 ani C. S dar nu am fost admin si nu am habar ce-s alea... cea mai buna explicatie fundita happy

Răspuns Câştigător
| Cuuukii a răspuns:

Buna.[p. s-sunt fata:p, am jucat cs]
Redirect este o versiune de server mai simpla. Practic pornesti un server care va aparea in lista de servere. Atunci cand un jucator se conecteaza la redirect (lui ii va aparea ca un server normal), este redirectionat automat catrel alt server.

| Ner0 a răspuns (pentru Cuuukii):

Si cum pornest acest svr care te redirectioneaza?(asta nu am inteles)

9 răspunsuri:
| timiHash explică:

Kk am inteles mersi happy

| timiHash explică:

Cum ti-am promis ^_^

| Cuuukii a răspuns:

Hei, mersibatting eyelashesde fundita! REhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci redirectele nu au nici legatura cu adminul meu? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu nici eu ces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ma eu cred ca sa iti merarga serverul mai bine si sa nu ai lag marehappy sunt Nelutu

| petrascu a răspuns:

Pai e ca si cum ai face un server in HLDS. Serverul il gasesti la sectiunea internet acolo, si cand te conectezi la el, in loc sa intri pe acel server te duce pe altul. De obicei redirectele au "boti", nu care se joaca, ci simple calculatoare care-ti dau impresia ca serverul este jucat(ex: 16/20). Nu stiu daca ai observat dar uneori cand te conectezi la un server, se incarc 3 linii, apoi o ia de la capat. Atunci inseamna ca ai fost redirectionat. Poti sa mai detectezi redirectele daca dai click dreapta pe server, si butonul VIEW DETAIlS, sau cum era(nu m-am mai prea jucat cs). Si acolo poti vedea de cat timp sunt jucatorii pe server. Daca toti au acelasi timp, e redirect acel server.

| sebastian_8248 a răspuns:

Am si eu admin (inspector) pe surf.godplay.ro - 93.114.173.55:27025
Asa si mie mi sa impus sa tin redirecte din aceasta cauza nu le tin pentru ca cu timpul iti obosesc pc-ul + ca til busesti si pe urma trebuie sa bagi bani in el daca vrei sa fie ca inainte.http://www.blog.chestiiutile.com/......torul.html
poti citi aici sa te convingi. Iar ca sa le folosesti uitate aici http://forum.cstrike.ro/topic/31126-server-redirect/.Succes