| tonyc7 a întrebat:

O tipa care vine mereu singura in parc imbracata in colanti unde practica aerobic in aer liber in timp ce se uita pe telefon (probabil si cu castile in urechi), nepasatoare la trecatorii care circula pe alee, credeti ca e vreo singuratica sau mai degraba vreo fiţoasă care vrea sa-si faca un corp ravnit de orice barbat?

58 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Isi vede de treaba ei. Nu inseamna ca este si abordabilă.

| tonyc7 explică (pentru darrio2007):

De unde stii asa sigur ca nu e abordabila?

| darrio2007 a răspuns (pentru tonyc7):

Sigur, nu. Dar vor sa aiba un corp sanatos. Aici in Anglia, vad multe femei de genul asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru tonyc7):

De unde sti ca este abordabila? Iti asumi lucruri personale despre straini ca ultimul disperat si afemeiat.
Nu asa atragi o fata. Asa atragi o doamna usuratica. Altfel, doar dezgusti lumea din jurul tau.
Ma intrebi cati dubiosi ca tine credeau ca vreau sa agat pe cineva doar pentru ca faceam jogging in aer liber.

| tonyc7 explică (pentru anonim_4396):

Nu reiese din nimic ca as fi disperat sau afemeiat. Dece jignesti oamenii atunci? Abtine te.

Dar cum crezi tu ca se atrage o fata atunci daca nu intrand in vorba cu ea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru tonyc7):

,,credeti ca e vreo singuratica sau mai degraba vreo fițoasa care vrea sa-si faca un corp ravnit de orice barbat?"
Tu macar constientizezi ce scrii? Tu cunosti definitia singuraticului? Dar a unei persoane fițoase? Tu ai jignit aceasta fata prima dată. Iti faci asumari si speculatii despre necunoscuti. Da, esti disperat. Iar eu nu te jignesc, ci spun un adevar. Aceasta intrebare a ta nu isi avea rostul deloc si doar demonstreaza ca tu consideri ca orice femeie pe care o vezi pe strada e interesata intr-un barbat sau vrea sa-si faca un corp pentru barbati.
Eu cand faceam jogging mai incercau unii ca tine să ma agate. Stii cat ani aveam? 13 ANI. S-a oprit cu masina in fața mea si claxona si-mi facea cu ochiul. Nu e normal. Eram un copil. Iar asta vine din educatia de cacao pe care o primesc UNII barbati ca e ok sa abordezi asa o femeie pe strada.
Exista matrimoniale, exista colegi de munca, prieteni cumoni etc. Nu agati o femeie direct de pe strada. Si nu prea cred ca o iubesti daca o faci,, fițoasa" sau,, singuratica" pe TPU.

| Drimmero a răspuns:

E doar una care vrea sa faca sport alergand in aer liber in parc, una care tine la sanatatea ei. In fiecare parc vezi minim 5 femei care alearga facand un ocol de parc, ce ti se pare ciudat in asta? Facand sport fie femeie sau barbat nu inseamna automat ca vrei sa devii ravnit/a.

| tonyc7 explică (pentru Drimmero):

N-ai fost atent la ce am spus. Am zic ca vine in colanti. Tu stii ce sunt aia colanti? Niste pantaloni sport foarte subtiri si foarte mulati, atat de subtiri si de mulati incat i se vede perfect forma fundului, chiar si ce e intre picioare ca un mic,, şănţuleţ". happy Iar tipa arată super, deci prin modul in care se imbraca efectiv parca te provoaca sau te invita sa intri in vorba cu ea. Iar daca esti barbat lipsit de obligatii, nu vad de ce nu ai face-o.winking

| Drimmero a răspuns (pentru tonyc7):

Wow, iti dai seama, face sport in colanti, bine ca nu face sport in costum de schi. Unii dintre voi mai aveti putin si spuneti ca cer sa fie violate daca umbla in fuste, colanti si alte d-astea.

| tonyc7 explică (pentru Drimmero):

Celelalte femei vin in pantalon de trening normal. Deci pe undeva ar fi si un interes la barbati din partea ei. O femeie nu se imbraca atat de provocator decat daca vrea sa iasa in evidenta. E cat se poate de logic. Si nu vad ce ar fi rau daca maine-poimaine eu intru in vorba cu ea.winking In caz ca ea nu are chef de socializare, ma retrag resemnat pentru ca femei mai sunt, dar macar stiu ca am incercat.winking

| Drimmero a răspuns (pentru tonyc7):

Baga-te in seama cu ea si vezi care e treaba daca tot arzi de dragul ei. Doar socializezi, nu-i faci nimic in fond dar sa nu arati disperare, oricum isi va da seama ca o abordezi pentru ca e in colanti. Da-i inainte

| Catrice a răspuns:

Da,fitoasa,precis are bemveu și ăifun și vreo 50 bărbați în telefon, cate unu pe zihee hee

| Fatamuntilor a răspuns:

Foarte bine ca face miscare,foarte ca are ce arata!
Tu crezi ca femeiile fac miscare aiba ce arata barbatilor?
Stii foarte bine ca miscarea face bine indiferent de varsta,sex, stare de sanatate!
Iti poti incerca norocul cu acea femeie, I inviti la suc.Ori accepta invitatia, ori te trezesti cu un genunchi in zona interzisa.
Ori la bal, ori la spital!

| tonyc7 explică (pentru Fatamuntilor):

Asta cu invitatia la suc nu cred ca tine... Tu ai accepta sa iesi cu un necunoscut la un suc? happy

| Legion7X a răspuns (pentru tonyc7):

Iți iei un căteluș drăguț sau îl împrumuți îl plimbi unde face ea aerobic. Vezi îl observă, îl cifulește puțin laughing. Dacă nu îl observă, n-ai ce face este in lumea ei laughing

| Fatamuntilor a răspuns (pentru tonyc7):

PAI nu asta voiai?

| tonyc7 explică (pentru Legion7X):

Mai trec barbati singuri cu catei pe langa ea dar nu baga in seama pe niciunul. Isi vede doar de treaba ei.

| tonyc7 explică (pentru Fatamuntilor):

As vrea sa o cunosc, desigur, dar nu tine faza cu sucul. Pentru ca deocamdata sunt un strain pentru ea.

| Legion7X a răspuns (pentru tonyc7):

Că trec, trec poate depinde și de cum arată tipul laughing

| tonyc7 explică (pentru Legion7X):

Si eu obisnuiesc sa fac sport in parcul acela. Pe acea alee fac jogging, de pilda, si as putea sa ma opresc din alergat in dreptul ei, luand o pauza, dar nu vreau sa o deranjez din treaba. Dar nici sa o ignor nu pot. happy As vrea sa o cunosc totusi, dar nu stiu care varianta de a o aborda e mai buna. happy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru tonyc7):

Daca stii ora la care iese, sigur te va remaeca
Uite, poti sa alegi si tu.O zi, doua, trei, o saptamna.
Poate te va remarca ea.

| Legion7X a răspuns (pentru tonyc7):

Da, poți să incepi ceva simplu la plesneală Gen " bună, mă scuzi că te deranjej, tocmai am făcut o mică pauză din alergat, sincer am cam obosit. crezi că îmi poți arăta si mie câteva mișcari de inițiere, dacă dorești? Aș fi curios să încerc puțin, văd că te descurci foarte bine"

| tonyc7 explică (pentru Legion7X):

Asta nu merge, isi va da seama imediat ca se joaca teatru.
Cu ceva mult mai simplu si sincer cu adevarat trebuie abordata.
Pe langa faptul ca arata super, pare si foarte isteata!winking Iar mie mi-e sa nu fie si materialista, ca astea chiar nu-mi plac!

| tonyc7 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu are o ora fixa la care iese. Dau de ea intamplator. Stiu ca vine si va mai veni. Si vreau sa incerc sa o cunosc, atata tot.

| Legion7X a răspuns (pentru tonyc7):

Dacă Este materialistă, să fie sănătoasă. Nu-i de nasul tău.

| tonyc7 explică (pentru Legion7X):

Nu cred ca m-ai inteles. Tipa asta nu e orisicare. E una absolut deosebita. Nu-mi place sa merg,, la nimereala" cu una ca ea. Incerc sa gasesc o modalitate cat mai promitatoare de a o cunoaste, de a mi-o face cunostinta (s-o pot saluta in viitor pe strada) deci nu neaparat iubita.

| Legion7X a răspuns (pentru tonyc7):

Dacă este ignorantă, și nu comunică, nu trebuie să o sâcâi. Îți vezi de treaba ta.

| tonyc7 explică (pentru Legion7X):

Explica mai clar, te rog.

| Legion7X a răspuns (pentru tonyc7):

Trebuie, să vezi cum se manifestă. Poate fi o fată comunicativă, sau nu. datorită faptului că este și comunicativă, o face o fată destul de plăcută, și te vei simți mai bucuros.

| Legion7X a răspuns (pentru tonyc7):

Sau poți să ii spui direct gen" buna! scuză-mă că te deranjez, observ mereu când sunt în trecere, că faci tot felul de exerciții de aerobic, am remarcat că deșii arăți foarte bine, ești și foarte frumoasă. Oare Crezi că aș putea să îți ofer ceva, o prăjitură, din simpatie sau chiar să facem o plimbare prin parc, dacă dorești când ești disponibilă?"

Nu merge, asta este. O lași în pace.

Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns:

Bossule tu nu prea iesi din casa?
laughing
In orice parc din lumea asta alearga lumea laughing ca sunt pustoaice, purisance sau pensionare de 70 care inca au articulatii sanatoasewinking
''nepasatoare la trecatorii care circula pe alee''
Ce ar trebui sa faca femeia? laughing)))

| Emma30555 a răspuns:

Nu trebuie sa o cataloghezi asa sec doar ca face sport. A nu te baga în seama cu străinii nu te face fitoasa ci om normal, care își vede de treaba fără sa deranjeze pe nimeni fără sa se expună, nu înseamnă că e singuratica poate avea și soț acasă, am o prietena ce mergea la sala singura având sot și copil acasă, nu era nimic ieșit din comun ca mergea o ora pe săptămână la sala. O fata care face sport nu o face ca să fie ravnită de orice bărbat, în nici un caz nu ne interesează toți bărbații cel mult poate o face pentru un anume bărbat. Dacă o abordezi exista șansă să te simți prost fiindcă sunt aproape sigura ca nu va dori sa te cunoască, poate are prieten, poate nu are încredere sa vorbească cu un străin, poate nu ești genul ei chiar dacă arăți bine etc, și se va crea un moment stânjenitor pentru amândoi, dar tu faci ce vrei, dacă vroia sa agate dădea și ea semne, adică poate îți zâmbea sau făcea în asa fel încât sa ți dai seama ca ar vrea și ea sa întri în vorba cu ea

| Furnicuta000 a răspuns:

In alte tari e un lucru normal sa iesi la alergat sau sa faci aerobic sau yoga in aer liber.
Numai la noi esti considerat ciudat daca faci asta

| Nirvanaaa a răspuns:

Vrea sa facă sport pentru sănătatea ei, las-o în pace. Nu totul se rezuma la a impresiona bărbații.

| tonyc7 explică (pentru Nirvanaaa):

Dar poate ca mie imi place de ea si vreau sa o cunosc.winking Ce e rau in asta daca incerc? happy

| Nirvanaaa a răspuns (pentru tonyc7):

Poti incerca, dar probabil te va ignora și ulterior posibil sa schimbe și parcul în care se duce. Cum ai zis mai sus în comentariu, isi vede doar de treaba ei acolo în liniște. Și e putin intimidant sa vina cineva la tine când faci și tu acolo sport liniștit ca tot omul.

| tonyc7 explică (pentru Nirvanaaa):

De ce sa fie,, intimidant" daca ma duc pasnic la ea? Nu ii fac niciun rau sau disconfort iar daca imi da de inteles ca nu are chef de vorba, ma retrag fara nicio problema. happy

| Legion7X a răspuns:

Ar putea fi abordabilă sau nu, nu se știe. Dacă ar gândi toți băieți că niciuna nu se încearcă a se aborda, ar rămăne singuri ca cinstiți. Multe vor să fie abordate să aibă un prieten dar, ghinion este că trec câțiva timizi prin preajmă = 0 introduceri, 0 conversați. Vine unul mai îndrazneț sau disperat cum zic unele, posibil mai vorbăreț sau cu simțul umorului și se leagă ce se leagă.

Cam asta este psihologia,. laughing
Multe nu vor să fie abordate, și pur și simplu te ignoră sau renunți tu de la sine pentru că n-are rost să continui dacă nu ți se raspunde. Este alegerea fiecaruia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl aşteaptă pe tonyc7 să o abordeze.

| tonyc7 explică (pentru anonim_4396):

Ironie tipica omului gelos... Ce altceva puteai sa zici si tu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru tonyc7):

Te place, e moartă după tine.Bagă-te pe ea.
Serios vorbesc.

| tonyc7 explică (pentru anonim_4396):

In ciuda ironiei tale tipice frustratului gelos, sa stii ca chiar o sa intru in vorba cu ea daca o mai vad. happy Si o sa accepte sa vorbeasca, pentru ca sunt destul de dragut si de prezentabil. Asa ca nu mai ai grija!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru tonyc7):

La cum ai formulat întrebarea,la ce răspuns te aşteptai? laughing
După creieraşul ăla al tău,o tipă care alege să facă mişcare în aer liber e ori o singuratică, ori una de-aia cu nasul pe sus doar pentru că, vezi doamne, poartă nişte căşti în urechi şi nu bagă în seamă necunoscuţii care trec pe lângă ea, nicidecum o fată normală care vrea pur şi simplu să facă sport în aer liber.Doar pentru că e singură,nu înseamnă că e o singuratică fără prieteni. Poate pur şi simplu nu reuşeşte să se concentreze pe antrenament dacă are companie. Dacă eşti cu cineva, se mai întâmplă să vă luaţi la taclale şi să uitaţi pentru ce sunteţi acolo sau să faceţi exerciţiile într-un mod superficial.Şi faptul că nu bagă în seamă nişte străini, nu înţeleg ce ţi se pare aşa anormal. Fata merge acolo ca să facă sport, nu ca să agaţe tipi. Sportul e scopul ei.
Şi dacă mergi la supermarket să-ţi faci cumpărăturile, ar trebui să te bagi în seamă cu străinii pe care-i vezi acolo? laughing

| tonyc7 explică (pentru anonim_4396):

Asta mai arata a raspuns civilizat. Asa trebuia sa raspunzi din prima. Nu sa ma iei la mistouri luandu-ma de prost. Si chiar daca as fi vreun prost, sa stii ca am vazut multi barbati prosti cu femei frumoase langa ei, asta ca sa intelegi de ce sunt atat de convins ca tipa poate fi abordabila.winking Nu zic ca voi avea si reusita sigura, dar asta nu inseamna ca nu am sanse deloc.winking

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Hyacinth):

Mor,bă,mor.Nu,nu-s guşterul şi nu ştiu de ce m-ai confundat cu ea.Nu prea mi se pare că semănăm.
L-am întrebat şi pe Drimmie aici cine eşti:
https://www.tpu.ro/......ina-2.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicio femeie nu mai are voie sa faca nimic ca totul e asociat cu barbatii. Asta crezi tu ca e scopul principal al unei femei, barbatii? Pun pariu ca tu te consideri,, barbat". Crezi ca totul se invarte in jurul tău? Unii din voi sunteti amuzanti si tragic de frustrati.
Aerobic nu, cumparaturi nu, machiaj nu, colanti nu.
In curand o sa intrebi:,, Daca o femeie respira vrea sa ma agațe?"
Ce frustrari pe capul tău

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai are voie omul sa iasa singur din casa, ca gata, e "singuratic". Mare ti-e gradina, Doamne!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Am zic ca vine in colanti. Tu stii ce sunt aia colanti? Niste pantaloni sport foarte subtiri si foarte mulati, atat de subtiri si de mulati incat i se vede perfect forma fundului, chiar si ce e intre picioare ca un mic,, şănţuleţ". happy Iar tipa arată super, deci prin modul in care se imbraca efectiv parca te provoaca sau te invita sa intri in vorba cu ea."
Mor, tu nu înţelegi nimic, tot la prostiile tale rămâi.Lasă fata în pace, băi obsedatule.Decât să umbli prin parcuri după fete, mai bine du-te şi tratează-te la un psihiatru.Pari genul care ar trage-o pe una în boscheţi doar pentru că nu are fusta lungă până în pământ.

| tonyc7 explică (pentru anonim_4396):

Uite ca nu o sa o las, ma gelosule frustratule mancator de rahat pe forumul TPU.winking Chiar azi am intrat in vorba cu ea si am cunoscut-o. Iar fata a fost incantata din moment ce am vorbit civilizat si prietenos cu ea. Numai frustratii labagii ca tine devin deranjati ca un barbat are in atentie o femeie.winking Dupa cum ai raspuns, sunt convins ca nu esti altceva decat un ratat, un laba-trista care si-a gasit refugiul in forumul de pe TPU, vai de pl ta, ai ignore de-acum incolo!

| anonim_4396 a răspuns (pentru tonyc7):

"Chiar azi am intrat in vorba cu ea si am cunoscut-o. Iar fata a fost incantata"
Asta ar fi una dintre glume. rolling on the floor
Dar lasă,tu visează în continuare,nu-ţi poate lua nimeni asta.
Şi da, mă, eu şi toţi ăştia de mai sus, inclusiv femei, vrem să-ţi footem "gagica". Absolut toţi.Labe triste şi fără viaţă ce suntem.

În cazul în care chiar nu era o glumă, tare aş vrea să vadă tipa întrebarea asta. laughing

Şi unde mi-e ignore-ul? sad
Oricum decât să încerc să-ţi explic ţie în continuare ce e greşit la tine mai bine aş învăţa peştii să zboare.

| tonyc7 explică (pentru anonim_4396):

Ce sa,, visez" mă dacă fata a acceptat sa vorbeasca cu mine? Mi-a si zambit, mi-a zis si pe ce nume o gasesc pe Facebook. Ce vrei mai mult de atat? Nr-ul de tel inca nu mi l-a lasat, uite si detaliul asta ca sa-ti mai indulcesc gelozia si frustrarea. Dar totusi eu zic ca e suficient pentru inceput. happy Deci o sa mai interactionez sigur cu ea de-acum incolo, atat in parc, cand ne mai gasim, cat si pe Facebook. Si asta spre frustrarea ta! Auzi la el, sa ma someze pe mine sa nu intru in vorba cu o fata de care imi place. Bai omule, dar dus rau cu capul mai esti!

Si nicio grija, vei constata ignore-ul imediat, am vrut mai intai sa clarific acest diferend.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru tonyc7):

Aşa,aşa,dă-i cu detalii.Frustrează-mă şi "gelozează-mă" şi mai tare. Apropo, nu sunt un el şi nici les/bi nu sunt.
De fapt sunt geloasă pe tipa aia şi acum mă frustrează că am pierdut şi ultima şansă la un asemenea mascul.Cred c-o să mă duc să plâng imediat, sunt prea îndurerată.

Băi coiţe, ai nişte prejudecăţi tâmpite şi de frustrat sexual.La ce răspunsuri te aşteptai? Întrebarea a fost de la bun început proastă şi nici după ce ţi s-a explicat de ce e proastă (nu numai de către mine),n-ai înţeles nimic.
Ăsta e ultimul răspuns de la mine, altceva n-o să-ţi mai scriu, n-are rost.Îţi tot repet aceleaşi chestii.Cât despre tipă, dacă e cât de cât deşteaptă, o să-ţi dea ea un şut un coor cât de curând.

| chuckmanson a răspuns:

Înseamnă că ești tu un obsedat care nu își poate vedea de treaba.

| TalentDinPântec a răspuns:

Eu zic sa lași fata în pace...

| tonyc7 explică (pentru TalentDinPântec):

Bine ma gelosule, o sa o las in pace happy... O las pentru tine. Vino si ia-o! laughing)