| Cory_1336 a întrebat:

Oare santem singuri in univers?

Răspuns Câştigător
| ziper94 a răspuns:

Bliss20 mai uitate la documentare happy
Nu exista dovezi concrete ca ar mai fii cineva in univers pentru ca nu avem inca tehnologia necesara ca sa studiem toate planetele happy
Dar din cate filme, documentare, stiri... etc ai vazut banuiesc ca ai observat ca se vorbeste si despre alte fiinte in afara de noi.
Eu sincer cred ca undeva in univers exista inca cineva in afara de noi.
Si mi se pare logic treaba asta.
Chiar crezi ca suntem singurii norocosi din tot universul asta imens?

8 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Logic ca suntem singurii...

| Esperança a răspuns:

Sau esti tu vreun extraterestu venit de pe alta planeta si noi nu stim confused?

| IoanaTempah a răspuns:

Eu, sincer cred ca nu, deoarece nu s-au gasit motive pentru ca care am fi singurii. happy

| shnako a răspuns:

Hai sa facem un calcul: sunt cateva miliarde de miliarde de stele. O mare parte din ele au si planete in jurul lor. Spune-mi tu, ca din cateva miliarde de planete cu acelasi conditii ca Pamantul, doar aici s-a dezvoltat viata. E stupid sa crezi asa ceva. Statistic, este sigur ca exista viata si pe alte planete din univers.

| Alecsa11 a răspuns:

Sunt n alte sisteme solare asemanatoare cu al nostru, deci este extrem de posibil ca in fiecare sa existe cel putin o planeta pe care sa existe viata. Problema e ca inca nu avem, din cate se stie, posibilitati sa ne indepartam extrem de mult de Pamant. Acum, nimeni nu stie ce se intampla la NASA.

| NuExista a răspuns:

Daa de unde.oh go on cum crezi ca s-a facut cutremurul din japonia?

joaca aia table. happy

| anutza97 a răspuns:

Eu cred ca nu suntem singuri am vazut ca s a descoperit inca o planeta asemanatoare ca a noastra si pe care poate exista viata... daca nu te der dai si u un click http://fripta.com/u.php?user=anutza9711

| cosmin2344 a răspuns:

Ai vazut vreodata un fir de nisip? imagineaza-ti toate firele de nisip de pe toate plajele marilor si oceanelor,nu sunt indeajuns pentru a numara stelele, o stea poate fi un soare in jurul carui-a graviteaza cateva planete ca ale noastre, iti poti imagina o asemenea risipa de spatiu doar pentru pamantul nostru care la scara cosmica nici macar nu exista?