| overdrive a întrebat:

Pe care din urmatoarele orașe le recomandați pentru a petrece noaptea de revelion și vizitat 3 zile.
Arad - Timișoara - Cluj - Alba Iulia.
Argumentați vă rog răspunsul.
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cluj Napoca. O să îți fac și programul pe zile și ore.
Sosești în 31 ianuarie. Te cazezi la Hotel Belvedere, pe Cetățuie, deasupra orașului, cu spa și piscină.
Petreci aici revelionul. Trebuie să rezervi din timp. În noaptea de revelion. ieși pe terasă ți vezi spectacolul de artificii din Centru. Fiind la înălțme, deasupra orașului îl vezi perfect.
Apoi în zilele următoare vizitezi mergi la slujba de anul nou la una din catedraelele orașului, în funcție de religia ta. Te plimbi seara prin centru pe Bd, Eroilor care este renovat, și iluminat de sărbători. În piața Unirii vezi un brad de Crăciun de 40 m înălțime.
Vizitezi Grădina Botanică, care are sere cu plante exotice.
Vizitezi muzeele. Vizitezi și participi la spectacole la Sala Polivalentă. Iei un taxi și mergi la restaurantul Vila Tușa din Făget, și la Restaurantul Nobori, cu specific Japonez.

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Szép város Kolozsvár...
Deci, Cluj, precum spune muzica

| Sonia822 a răspuns:

Cluj, capitala Romaniei (neoficial)

| Sonia822 a răspuns:

Si Alba Iulia e minunat. Au investit mult.

| Geaninapink99 a răspuns:

Cluj
Dar si in Arad este frumușel