| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Pe ce data termina anul acesta liceul elevii de clasa A XII A ( clasa A 12?)

2 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

27-31 mai - Inscrierea canditatilor la prima sesiune de examen.
31 mai - Incheierea cursurilor pentru clasele a12-a
3-4 - iunie Evaluarea competentelor lingvistice de comunicare orala in limba romana
5-6 - iunie Evaluarea competentelor lingvistice de comunicare orala in limba materna
7, 10* -11 iunie - Evaluarea competentelor digitale.
12-13 iunie - Evaluarea competentelor lingvistice intr-o limba de circulatie internatioanala.

1 iulie - Limba si literatura romana proba scrisa
2 iulie - Limba si literatura materna proba scrisa
3 iulie - Proba obligatorie a profilului (scrisa)
4 iulie - Proba la alegere a profilului si specializarii
8 iulie - afisarea rezultatelor (pana in ora 12:00) si depunerea contestatiilor (12:00 - 16:00)
9-12 iulie - Rezolvarea contestatiilor
13 iulie - Afisarea rezultatelor finale.

| altutilizatormaris a răspuns:

In 5 iunie nu mai mergi la liceu