| Petrovic a întrebat:

Pe ce platforma (gratuita) sa imi creez un site sau un web log (blog)?

6 răspunsuri:
| Petrovic explică:

Vreau sa pot edita HTML-ul paginii.

| sorinake a răspuns (pentru Petrovic):

Daca nu vrei sa platesti pentru astfel de servicii atunci poti apela la orice site care ofera hosting gratuit insa sa ai acces la FTP sau sa aiba un file manager, pentru a putea modifica html-urile.

| vanilla80 a răspuns:

Eu unul nu îți recomand ceea ce au oferit ei, eu recomand ceva plătit, dar ceva gratuit și calitativ pentru un blog poți găsi aici: https://wordpress.com/

Altă recomandare ar fi să îți iei un domeniu.ro ( 10 euro pe an ), mai faci rost de 20 și își iei o găzduire plătită pe un an, dacă ești interesat îți pot oferi o recomandare.

| sorinake a răspuns (pentru vanilla80):

Nici eu nu i-as recomanda gratuit daca el nu ar fi cerut expres asa ceva.
Eu nu mai folosesc hosting gratuit de peste 10 ani. Platesc pentru astfel de servicii.

1. Si prefer sa descarc wordpress-ul, sa il urc pe serverul meu si sa-l manipulez cum vreau in functie de necesitatile mele sau ale clientului.

2. Poate inainte recomandam.ro dar de cand statul urmareste taxarea suplimentara a acestor extensii de domeniu recomand.comwinking

| DenisTboy a răspuns:

Poti creea pe wix.com simplu si rapid, cauti tutoriale pe YoutTube usor. Sunt multi YouTube-ri sponsorizati.