| 7Azaky a întrebat:

Pe stepperul meu scrie CALORIE si in dreapta ei se calculeaza caloriile arse!
Insa scrie CALORIE...se refera oare la kcal sau la calorii normale?straight face
Eu am facut astazi 40 de minute la el si imi indica 400! Banuies ca se refera la kcal, nu? Doar nu la calorii?
1 Kcal = 1000 cal...

1 răspuns:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Mai din cate stiu eu kcal sau joule-ul reprezinta unitatea prin care se masoara energia pe care un anumit aliment ti-o ofera dupa ce l-ai consumat corecteaza-ma daca am gresit