| Digital112 a întrebat:

Pe unde intra mos craciun in casa (mama zice ca pe cheie usii)

31 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da sigur pe cheia usii, vezi sa nu intre prin horn

| alessia5158 a răspuns:

A mea zicea, ca pe hornul de la soba.Mosul tau este mai mititel decat al meu!

| GaBBiii a răspuns:

Pe geambatting eyelashes

| GaBBiii a răspuns:

Pe geam; x`!

| Nicoleta a răspuns:

Incearca tu sa incapi pe cheia usii.winking

| ahlrh a răspuns:

"Pe horn" (sau cum se zice), dar mai nou in Romania, pe burlan...
Dar de fapt, raspunsul cu adevarat...
Mosul intra in inimile noastre, spiritul sarbatorii!

| GoguStrigoi a răspuns:

Auzi dar cati ani ai?

| alecs871 a răspuns:

Da, asa e, ai grija ca pe 24 decembrie sa scoti cheia din yala sa poata intra.

| alecs871 a răspuns:

Iti dai seama, ce o sa faca mosul cand cheile vor fi inlocuite cu amprente digitale, atunci sa vezi belea cum o sa mai intre.

| 54ndy a răspuns:

Nu îmi vine sa cred ca mai exista copii care mai cred in Mos Crãciun.

| Contrast a răspuns:

Da tu n-ai horn? Bietul de tine... iar trebuie sa sparga Mosu' geamu!

| Irinna a răspuns:

Pe horn(daca stai la casa)
Pe geam(daca stai la bloc)
laughing)

| Mitss a răspuns:

Tu incapi pe cheia usii?
rolling on the floor
Sincer Mosu` nu intra neaparat in casele noastre si nu conteaza atat de mult cadourile... Mosu` intra in inimile noastre; x si ne aduce bucuria Nasterii!
Deci deschide. ti inima si Mosu` sigur nu te va uita>big grin

| Wehrmacht a răspuns:

Cati ani ai?

| Cortex a răspuns:

Mos craciun nu exista daca o sa te tii treaz in noaptea de ajun vei vedea ca nu vine nimeni, poate maicata sau taicatau aduc ceva cadouri, dar in nici un caz un mos gras imbracat in rosu

| foreverANDaDAY a răspuns:

Imi amintesc cu placere de vremurile in care credeam si eu in mos craciun si ii pregatea cu grija prajituri si lapte si il asteptam cu nerabdare. Mi se parea cel mai minunat si fascinant lucru. Din pacate am crescut dar in inima mea mos craciun exista si va exista intotdeauna. Din pacate nu mai am acel entuziam pe care il aveam atunci cand asteptam cu nerabdare noaptea de craciun dar totusi incerc sa cred in visele copilariei. Tu esti norocos inca esti mis si profita de asta cat mai poti.Cred ca mosul vine doar la oamenii care cred in el deci nu inceta sa crezi.Mosul va intra si pe in inima ta pe care o va deschide cu o cheie minunata iar tu il vei astepta cu nerabdare!
SARBATORI FERICITE TUTUROR!

| Nede a răspuns:

Pe horn =]]

| ProjectJackpot a răspuns:

Nu, nu cred asta.Pe cheia usii mamei tale, intra altceva.:->

| soraGrime a răspuns:

Cati ani ai, andrei?
cand eram la gradinita mama zicea ca se da de trei ori peste cap si se face mic-mic si intra pe gaura cheii.Sau,pe horn, daca ai semineu si esti la casa.
Dar asta cand credeam si eu in Mos Craciun.Acum nu vreau sa-ti stric copilaria big grin

| zuzu a răspuns:

Aaa.pe hornlaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Bia_8296 a răspuns:

Ce stiti voi ma intra pe sub usa mailaughing

| deiiiu a răspuns:

intra` pe acoperis laughing
pe cosu` de la sobasmug

| anqutsel a răspuns:

laughing>
pe niciunde

| Sofia07 a răspuns:

Asa imi zicea si mie mama. Ai incredere in mama ta poate are dreptate.

| ilegale a răspuns:

Pe unde apuca. si unde ii vine mai bine. Daca s. a mai ingrasat direct pe usa, pe geam, pe horn daca e cazul sau pe cheia usii mai e o posibilatate. laughing)

| yumii a răspuns:

Looool. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin burlanul de la hota vezi sa o scoti din priza

| RawGrey a răspuns:

Uite. si eu de exemplu stiu ca nu exista dar inca mai am spiritul craciunului in mine:X

| Adr1an a răspuns:

Mos Craciun intra pe unde apuca, daca nu ai horn sigur va folosi altceva ( la mine s-a intamplat sa intre prin veceu ).

Sarbatori fericite!