sadrian46
| sadrian46 a întrebat:

Pentru timpul vostru liber, dacă sunteți din Cluj-Napoca sau treceți pe aici, merită să aflați asta, căci este ceva foarte neobișnuit.
Să poți face un film ca amator și să fii și ajutat să faci asta.
https://cluj.com/evenimente/uzina-filmelor-de-amatori/20 19-06-04/

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Https://cluj.com/evenimente/uzina-filmelor-de-amatori/2019-06-04/
Interesant si placut mod de a petrece niste timp liber...dar doar pentru oameni culti, la noi in zona moldovei daca nu le vorbesti de tarfe si cati bani mai ies din prostitutie e zero interes...de asta "clujul e fruncea".
Buna initiativa, am citit ca este ideea regizorului filmului Eternal Sunshine of the Spotless Mind, un film splendid ce nu trebuie ratat, l-am vazut de 5-6 ori este superlativ.

| Thecurious a răspuns (pentru Simpatic):

Mi-ai amintit de un caz, din zona in care locuiesc.
Un proxenet, poreclit in limbaj popular "pește", a pacalit o proprietara, needucata, sa ii vanda garsoniera, care valora 8000 de euro, cu 2000 de euro.

| Simpatic a răspuns (pentru Thecurious):

Nu conteaza ca era sau nu peste, putea fi si un escroc de alta natie, ideea este ca aceasta a fost naiva.
Acum nu stiu cat valoreaza o garsoniera dar eu stiu ca un apartament decent la mine in oras incepe de la 35.000 euro iar garsonierele sunt in jur de 18-20k euro si aici sunt ieftine, ca veni vorba sa vezi ce preturi au in Cluj-Napoca sau Bucuresti...

| Thecurious a răspuns (pentru Simpatic):

E vosba de un cartier derapanat din nordul Moldovei.

| mihai69 a răspuns:

Http://uzinadefilme.com/
Și e nevoie de programare prealabilă.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Cred că o să trec azi prin Cluj Napoca, deși sunt la vreo 2-3 ore distanță, dar n-am mai fost din 2017 pe acolo.
Măcar am și eu ceva de făcut, mulțumesc de idee! Acum mă duc să citesc! happy

| sadrian46 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Dacă treci prin Cluj, mesaj privat, poate ne întâlnim.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru sadrian46):

Ar fi interesant!