| คηĐЯээд a întrebat:

Peste 2 luni imi expira abonamentul.
Daca expira, imi ramane nr. si trebuie sa incarc cu euro?
Sau pastrez telefonul si nu mai platesc 3 euro?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți face o prelungire de contract sau treci pe cartelă și rămâi și cu numărul. Cât privește telefonul, ce stipulează în contractul abonamentului?
Pa, pa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu zici nimic ei vor continua abonamentul. Daca suni la ei si le spui ca vrei sa treci pe cartela si te tocmesti cu ei s-ar putea sa-ti faca o oferta mai buna. Eu asa am facut. M-am tocmit cu ei si am zis ca daca nu-mi dau cum vreau eu ma mut de la ei. Am obtinut un telefon si mai multe minute in retea si in afara ei.

| furios4you a răspuns:

Daca est pe Orange ai mari sanse sa nu-ti poti pastra numarul. asta in cazul in care i-ai deranjat cu ceva. asa am facut si eu
vezi aici
http://furios4you.wordpress.com/2010/12/27/rusine-orange/