| IwantToPlayAGame a întrebat:

Peste cateva zile am banchetul si habar n-am sa dansez.(banchetul de clasa a VIII-a si sunt baiat).
Ceva sfaturi?
Tutoriale video sau ceva? Pentru mai toate tipurile de dansuri,in pereche,populara, house...

5 răspunsuri:
| alexalexandrusincerul a răspuns:

Le spui fetelor adevarul, daca se enerveaza inseamna ca nu tin cu adevarat la tine, nu poti invata toate tipurile de dansuri in cateva zile, este o chestiune de timp.

| Numero1 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa stii sa dansezi foarte bine,trebuie doar sa asculti ritmul si sa te misti eventual din membre,din cap,poti sa fredonezi,asta la muzica dance/house. La populara le poti intreba pe fete cum sa dansezi,le spui sa te ia usor ca esti la inceput,iar tu va trebui sa urmezi pasii lor si sa faci ce fac ele,asta poti face si la dansurile lente si in pereche gen vals,faci ce fac ele.Iar la manele,la manele ei bine nu e deloc greu sa dansezi,trei pasi inainte,trei inapoi, te lasi pe spate, dai din palme, tii mana pe sus, iti misti umarul, gatul... etc.Crede-ma odata ce incepi n-o sa te mai poti oprii, pun priu ca nu esti singurul din clasa care nu danseaza excelent si care ai este teama sa nu danseze prost, ce conteaza este sa te simti bine, bafta.

| andreirapid a răspuns:

Nu poti ingrasa porcul in ajun. Si eu sunt tot a 8 -a si habar nu am sa dansez, nu conteaza cum dansezi atata timp cand tu cu colegi tai va distrati, da si tu din maini si tinete langa fete( asa o sa fac si eu). Distractie placuta!

| daBăliu a răspuns:

Bea ceva si o sa vezi cum o sa se dezlantuie Mihai Petre din tine!

| AnDrake a răspuns:

Daca esti tare la stomac da 3 paharele pe gat sa-ti dai drumu, daca nu, fa ca mine si gasesteti ceva de facut in timpul banchetului, ca de ex poze, dj, servesti... etc...